Pobede u gostima međuopštinskih ligaša iz bečejske opštine

Radost "mladostaša" posle prvih bodova - foto: V.Jankov

Peto kolo Međuopštinske lige Bačka Topola, Bečej, Vrbas, Mali Iđoš, Srbobran donelo je radost klubovima iz bečejske opštine. Mada su gostovali, Jedinstvo iz Bačkog Petrovog Sela i Mladost iz Radičevića su pobedili. Petrovoselci su sa 3:2 savladali Eđšeg u Malom Iđošu, a „mladostaši“ su sa 5:3 bili uspešniji od Slavije u Novom Orahovu.

Ekipa trenera Borisa Nađa je na impresivan način otvorila utakmicu u Malom Iđošu i u 17. minutu je već bilo 3:0 za njih. Gajić je u 14. minutu pogodio sa 0:1, Kovačev je dva minuta kasnije duplirao vođstvo, a za 0:3 pogodio je Abdulani minut kasnije. Ali, kako je igra odmicala, domaćin je uspevao da se stabilizuje i u 57. minutu je Majoroš smanjio na 1:3, a u 75. je Vuksić pogodio za konačnih 2:3. Jedinstvo je u Malom Iđpšu igralo u sledećem sastavu: Pastor, Kovačev, Vučković, Gedelei, Bojanić, Drapšin (od 68. Varga), Gajić, Avdulani (od 82. Višković), Hegediš, D. Kolompar, I. Kolompar.

Posle četiri poraza, Mladost iz Radičevića je u derbiju začelja savladalo Slaviju i prepustilo im je „fenjer“ na tabeli. Golove za Mladost postigli su Nebojša Milin dva i po jedan njegov brat Strahinja, Nikodinović i Marjanović. „Mladostaši“ su sve vreme bili u vođstvu, a domaćin je poslednji put izjednačio u 79. minutu na 3:3. Finiš je pripao gostima i na kraju je utakmica završena rezultatim 3:5. Ekipa iz Radičevića igrala je u sledećem sastavu: Olujić, Vojinović, D. Jekić, T. Tepić, Marjanović, (od 88. M. Tepić), Nikodinović, Božić (od 77. Manić), S. Milin, Dražić, Ilić (od 84. D. Milin), N. Milin.

U preostaloj utakmici petog kola igran je derbi u Pačiru. Bačka je savlaala do tada vodeću Slobodu iz Stare Moravice minimalnim rezultatom 1:0 i sada je usamljena na vrhu tabele sa maksimalnih 15 bodova.