28.09.2024 Administrator

Partizan AdmiralBet siguran u Vranju

Mladen Šotić - foto: Maja Nastić

Drugu utakmicu zaredom rukometaši Partizan AdmiralBet-a okončali su sa dvocifrenom razlikom na semaforu. Posle ubedljivog trijumfa u večitom derbiju (29:19), crno-beli su večeras slavili protiv ekipe Vranja 1957 u trećem kolu domaćeg prvenstva – 23:33 (11:15) i sada su, uz kragujevački Radnički, jedini bez poraza u dosadašnjem toku takmičenja.

Pružili su Vranjanci u prvom poluvremenu snažan otpor crno-belima i pokazali da na njihovom terenu niko neće lako doći do bodova. Posle početnog odmeravanja snaga, tim Đorđa Ćirkovića je prvu osetnu prednost stekao u 18. minutu. Golovima Crnoglavca, Vasića i dva puta Ratkovića, Partizan AdmiralBet je napravio seriju 4:0, za vođstvo 7:12. Domaćin se trgao nakon isključenja Vasića, koji je pri šutu iz kontre pogodio protivničkog golmana Zlatanovića u glavu. Vranje je iskoristilo period sa igračem više i smanjilo zaostatak na 10:12, pa je trener Ćirković odreagovao tajm-autom u 23. minutu. Imali su igrači Đorđa Teodorovića šansu da priđu na gol zaostatka, ali je nisu iskoristili, da bi u nastavku Šotić sa dva pogotka konačno prekinuo nalet protivnika – 10:14. Crnoglavac je bio precizan za 11:15, rezultat koji je ostao na semaforu do isteka 30. minuta.

Partizan AdmiralBet je drugo poluvreme otvorio serijom 3:0 i pokazao zašto je veliki favorit u ovom duelu – 11:18. Zorić je svojim odbranama dao dodatnu energiju saigračima, a najveću, dvocifrenu prednost crno-beli su sačuvali za sam kraj, pošto je Vasić u poslednjem minutu bio precizan za konačnih 23:33.

Prema izboru dva trenera, za igrača utakmice proglašen je Nikola Crnoglavac, koji je susret završio kao osmostruki strelac (četiri iz sedmerca). Gol više postigao je Marko Vasić (tri iz sedmerca), koji je tako bio najefikasniji u crno-belom taboru, dok su se u dresu Vranja 1957 istakli Aleksa Bukvić i Zdravko Dragoljević sa po pet pogodaka. Golman Nikola Zorić zabeležio je pet odbrana (5/18), a Said Heidarirad dve (2/12).

Ćirković: Iz subote u subotu moramo da budemo pravi

Na konferenciji za medije trener Đorđe Ćirković čestitao je domaćinu na prikazanoj igri i pruženom otporu, a ujedno se osvrnuo na probleme koji su zadesili crno-bele na večerašnjem gostovanju.

Čestitam ekipi Vranja na fer i korektnoj igri. Oni su ušli u meč baš onako kako je i trebalo, jer im je ovo prva utakmica kod kuće – sa energijom i fantastičnim pristupom, bez respekta. Da neko nije gledao na semaforu, nema šanse da bi u odnosu snaga i po dešavanjima na terenu rekao da je ovo konačan rezultat. Izvukli su iz ovog rostera maksimum. Što se nas tiče, večeras nismo imali Zečevića, jednog igrača smo izgubili na zagrevanju, drugog u 15. minutu i onda je ovo bilo nešto što nismo spremali, bez ikakvog alibija. Vrlo je važno da na ovom meču pružiš nešto što se od tebe očekuje, tako da nekim izdanjem nisam zadovoljan. Mi smo se sa puno poštovanja posvetili analizi njihove igre i ovo je manje-više ono što smo očekivali. Kada ste na vrhu tabele onda je sasvim druga psihološka igra nego kada igrate, pa šta se desi. Sada iz subote u subotu treba da budete pravi - izjavio je trener Partizan AdmiralBet-a.

SPD Radnički 29 : 28 Dinamo
Jugović 30 : 30 Obilić
Kolubara 26 : 26 Dubočica 54
Vojvodina 41 : 23 Rudar
Crvena zvezda 32 : 30 Metaloplastika Elixir
Vranje 1957 23 : 33 Partizan AdmiralBet