"Malene" sa dva lica do pobede na premijeri

Ivana Brajković na liniji slobodnih bacanja

Košarkašice Kraljeva imale su uspešnu premijeru pred svojim navijačima u novoj sezoni. „Malene“ su pobedile Novosadsku ŽKA prikazavši dva različita lica, sjajno u prvih 20 minuta i sasvim suprotno u nastavku utakmice. Ipak, razlika ostvarena do odlaska na veliki odmor bila je dovoljna da se upišu prvi bodovi kraj Ibra. Agresivna odbrana donela je posle par sekundi vođstvo domaćima od 4-0 i odmah tajm aut sa klupe Novosađanki. Odlično je igralo Kraljevo iako se videla blaga trema kod mladih igračica i nervoza zbog prvog kola, gošće su brzo nadigrane. Meklaflin je odlično organizovala napade domaćih, Brajković gospodarila pod oba koša i već do odlaska na odmor imala 18 poena i 7 skokova. Rotirao je trener Saša Pavlović deset igračica u prvom delu ovog meča koji je i za njega bio debitantski na klupi jedne ženske ekipe. Da je bilo malo mirnoće u završnici prvog poluvremena imale bi Novosađanke i veći zaostatak od 24 poena razlike 49-25.

Šta se dogodilo sa košarkašicama iz grada na Ibru u nastavku ovog meča nikome nije jasno i sigurno je da sledi duboka analiza za prikazano u trećoj i četvrtoj četvrtini. Gošće su zaigrale agresivnije, Kraljevo nije odgovorilo, kao da su domaće bili uljuljkane visokom vođstvom, koje je u jednom trenutku iznosilo i 28 razlike. Malo po malo i četa Dimitrija Živkovića je počela da smanjuje prednost domaćih, početkom ploslednjeg perioda bilo je samo 9 razlike. Usledili su vezani poena kapitena domaćih Dragana Gobeljić, potom i Amerikanke Meklaflin i Kraljevo je održalo dvocifrenu prednost za konačnih 73-61. Pobeda u prvom kolu je ostvarena, ali košarkašice iz grada na Ibru moraju da izvuku pouke iz ovakve utakmice, da nekom drugom prilikom ne bi platile skupu cenu.

Detalj sa utakmice ŽKK Kraljevo-Novosadska ŽKA

ŽKK KRALjEVO – NOVOSADSKA ŽKA 73 - 61 (25-5, 24-20, 13-20, 11-16)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 200 Sudije: Ljubić, Petković (Niš), Milošević (Bela Palanka).

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 10 (6 sk), Brajković 22 (15 sk), Stevanović, Nedeljković 3, Janić 10 (10 sk, 7 il), Bodražić, Filipović 6, Meklaflin 14 (5 as), Mehović 5 (5 as), Jevtić, Stojičić 3, Vučinić.

NOVOSADSKA ŽKA: Karišik 2, Bulović, Đurić 12 (5 sk), Jovanov 4, Perić 8 (7 sk), Ivkov 11 (5 il), Zorić 2, Lazarević, Jekić 8 (8 sk), Bjelobrk 2, Bošnjaković 8, Marčeta 4.

Crvena zvezda : Partizan 1953
Vojvodina 021 60 : 44 Ras
Kraljevo 73 : 61 Novosadska ŽKA
Mega Basket 82 : 50 Sloga
Duga 76 : 60 Spartak
Student 92 : 64 Proleter 023