07.09.2024 Aleksandra Stojković

Prva pobeda "Zmajeva" na gostovanju u sezoni

Detalj sa meča - foto: @FKVozdovac

Fudbaleri Voždovca slavili su rezultatom 3:0 (2:0) protiv ekipe Dubočice u Leskovcu čime su iz trećeg pokušaja doneli ceo plen kao gosti.

“Za mene vrlo emotivna utakmica s obzirom da smo igrali protiv kluba u kojem sam radio dve sezone. Presrećan sam zbog nove odlične partije mojih momaka, novog visokog rezultat i nove utakmice bez primljenog gola. Sve te emicije sam ipak sputovao iz poštovanja prema mom nekadašnjem klubu. Postavili smo standard što se tiče pristupa utakmici što se posebno vidi iznpodatka da iz šest utakmica imamo pet bez primljenog gola. To samo govori o posvećenosti cele ekipe”, izjavio je strateg Voždovca, Dejan Čelar.

Brza i pas-igra kojoj Voždovac teži nije  bila vidljiva od samog starta. Mučili su se Zmajevi na samom početku da pronađu svoj ritam, ali su uprkos tome delovali ubedljivije. Smirivanje redova usledilo je u 30. minutu kada je Milosavić preciznim šutom sa distance pogodio suorotni ugao za 1:0.

Samo deset minuta kasnije prednost je udvostručena, ovoga puta preko Kolarevića kojem je Petrović nesebično asistirao u situaciji kada je i sam mogao da završi. Od tog trenutka delovalo je kao da Voždovac drži sve konce u svojim rukama što se prenelo i na drugo poluvreme.

Da je želja da se započne pobedonosni niz kod momaka u žutim dresovima prisutna govori u prilog završnica utakmice.

Iako se pobednik nije dovodio u pitanje od sredine utakmice, Belić se pobrinuo da se susret završi kako je i počeo – evrogolom i šutom sa distance u suprotni ugao gde ni maestralna parada golmana domaće ekipe nije mogla mnogo da pomogne.

Zmajevi se vraćaju sa tri gola u protivničkoj mreži, tri boda u gostima i spremno dočekuju ekipu Smedereva u narednom kolu.

OFK Vršac 1 : 1 Mladost GAT
GFK Sloboda 0 : 2 Inđija Toyo Tires
Trayal 1 : 3 Javor Matis
GFK Sloven 1 : 1 Zemun
GFK Dubočica 0 : 3 Voždovac
Smederevo 1924 2 : 0 Radnički (SM)
Mačva 2 : 0 RFK Grafičar
Radnik 4 : 0 Borac 1926