Banovo brdo previsoka prepreka za Odžačane

Čukarički je posle veoma uspešnog starta zaređao sa dva poraza, priliku da izađe iz rezultatske krize doneo im je večerašnji susret protiv novajlije iz Odžaka. Svoje ubojito oružje, prekid, domaći su iskoristili već u 6. minutu. Docić je izveo slobodan udarac sa desne strane i ubacio u srce šesnaesterca gde je najviši u buketu igrača bio half Serafimović za 1:0. U 19. minutu sjajno uposlen od strane Mela idealnu priliku za ˝Brđane˝ ne koristi Miladinović koji umesto da odmah šutira sa peterca, petlja sa loptom i gubi je.

Gosti igraju otvoreno, prvi udarac u okvir gola imali su u 22. minutu kada je Đurić sa 15 metara šutirao pravo u naručje Kaličanina. Lep fudbal na Banovom brdu ukrašen je i drugim pogotkom, ponovo u mreži Odžačana. Melo je dugo vukao loptu i izbivši pred Braća šutirao vrhom kopačke, lopta se od golmana gostiju odbila, na nju je natrčao Milojević i klizećim startom ubacio u mrežu. Ovim golom neizvesnost na utakmici je nestala, Čukarički je poluvreme rutinski priveo kraju.

Nastavak protiče u jalovim napadima gostiju iz Bačke, osim šuta Kodžića preko prečke posle 15 minuta igre sa 14 metara ništa vredno pažnje nije se dogodilo sve do 67. minuta kada se u veoma dobroj prilici našao Ivanović, međutim u odsudnom trenutku nije bio dovoljno skoncentrisan te je lopta završila pored gola Tekstilca. Minut kasnije bivši igrač Voždovca u redovima gostiju Skrobonja šutira snažno sa 13-14 metara, odbranom se istakao Kaličanin.

Gosti iz Odžaka su nekako ostali nedorečeni, imaju prevagu na sredini terena, ali nikako da uđu u šesnaesterac i naprave ozbiljniju akciju za gol. Na drugoj strani domaći su veoma opasni u brzoj tranziciji, a što Kabić nije bio strelac u 80. minutu krivac je Brać koji je dobrom intervencijom sačuvao mrežu. Najbolju priliku za počasni pogodak u 89. minutu nije iskoristio Davidović kada je njegov udarac iz blizine uspeo da ukroti danas veoma sigurni Kaličanin. Konačnih 3:0 postavio je u trećem minutu nadoknade Sisoko posle lepog dodavanja Cionija. Ovom pobedom Čukarički se u nekompletnom 7. kolu popeo na drugo mesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova, gde je samo zbog slabije gol razlike iza vodeće Crvene zvezde, a Tekstilac je ostao u zlatnoj sredini.
Sledi dvonedeljna reprezentativna pauza, a posle nje u 8. kolu Čukarički će ukrstiti koplja sa Novim Pazarom u gostima, dok Tekstilac u Bačkom derbiju dočekuje TSC.

ČUKARIČKI - TEKSTILAC 3:0 (2:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Radaković Nikola. POM.SUDIJE: Peranović Dragan i Vladić Aleksandar. STRELCI: Serafimović 6, Milojević 31. i Sisoko 90+3.min (Čukarički)           ŽUTI KARTONI: Serafimović i Kaličanin (Čukarički), Jočić i Davidović (Tekstilac).
ČUKARIČKI: Kaličanin, Rogan (Jovanović), Diop, Docić, Stevanović, Milojević (Tufegdžić), Ivanović (Kabić), Sisoko, Serafimović, Melo (Cvetković), Miladinović (Cioni).
TEKSTILAC: Brać, Marjanović, Šavija (Skrobonja), Đurić (Stojanović), Vasić (Marčić), Zekić (Serdar), Jočić, Davidović, Kojčić, Kodžić (Škrbić), Jezdimirović.

Novi Pazar 3 : 1 Jedinstvo (Ub)
Čukarički 3 : 0 Tekstilac
TSC 1 : 2 Mladost (L)
Radnički 1923 0 : 1 Crvena zvezda
Napredak 1 : 3 OFK Beograd
Partizan 0 : 0 Vojvodina