Bečejci sa igračem manje izvukli bod u Divošu

Dvostruki strelac: Stefan Simin - foto: V. Jankov

Jedan, ali izuzetno vredan, bod na premijeri nove sezone osvojili su Bečejci u Divošu, gde će malom broju ekipa poći za nogom da ostanu neporaženi. Još kada se ima na umu da je sve odigrano u vreme kada su momke sa Tise pratile nedaće raznog profila...

Na sam dan utakmice šef tručnog štaba Dragan Ivanović je podneo ostavku, pa je „vruć krompir“ preuzeo njegov pomoćnik Milorad Janjuš. To je sigurno ostavilo traga na igračima. Drugi, možda u tom trenutku i veći peh doživeli su u 36. minutu, kada je visoki Čedomir Tomčić nesmotreno podigao nogu u duelu kada je protivnčki igrač želeo glavom da udari loptu i sudija je to okarakterisao, možda i prestrogo, za iskučenje, pa su Beejci kod rezultata 2:1 u njihovu korist ostali sa igračem manje, gotovo, čitav sat vremena.

- Ušli smo u utakmicu malo bojažljivo i stigla nas je kazna već u 12. minutu, ali smo na brzinu postigli dva gola, u 14. i 17. minutu, i utakmice vratili u normalu. Kad je Tomčić, po meni prestrogo, isključen, onda smo se orijentisali na odbranu. Nismo uspeli da sačuvamo vođstvo, ali smo ostali neporaženi i zadovoljni smo ishodom, jer je naša polovina plena, ipak, slađa, rekao nam je po povratku iz Divoša sportski direktor Miloš Andrić.

Oba gola za Bečejce postigao je mladi Stefan Simin, koji je ovog leta stigao iz subotičkog Spartaka kao bonus igrač, a asistirao mu je, opet oba puta, kapiten Ilija Tutnjević.  I domaćin je su imao u jednom igraču dvostrukog strelca, takođe bonus igrač Novak Petrušić postigao je gol i za 2:2 u 42. minutu. U nastavku su „hajduci“ imali inicijativu, jer su se Bečejci branili, stvorili su nekoliko prilika, ali je Isidor Milovanov bio na visini zadatka i sačuvao svoju mrežu.

Trener Milorad Janjuš je izveo sledeći sastav OFK Bečej 1918  u Divošu: Milovanov, Ćuk, N. Vještica, Vlaisavljević, Pavlović (od 80. V. Vještica), Desnica (od 46. Vorgučin), Tutnjević, Radaković, Stanaćev, Simin (od 55. Guberinić, od 90+6 Medić), Tomčić.

Posle uspešnog gostvanja u Divošu i nerešenog rezultata 2:2 sa Hajdukom, pred rukovodstvom Bečejaca je zadatak da reše pitanje novog šefa stručnog štaba, što neće biti lak zadatak, i daju svoje viđenje ostavke dosadašnjeg šefa Dragana Ivanovića.