Brodarac uspešniji u "generalci" kraj Tise

Prazne tribine na matineu kraj Tise - foto: V. Jankov

Umesto u 10, "generalka" pred novu sezonu kraj Tise počela je sat vremena kasnije, a to znači da se igralo po pravom tropskom vremenu. Bolje su se po nefudbalskim uslovima snašli gosti iz Beograda, pa je Brodarac premijeru u Bečeju rešio u svoju korist rezultatom 2:0.

Prvi su pripretili Bečejci u 15. minutu, kada je Nemanja Vjaštica proigrao Simina, a ovaj iz prve proturio loptu ka Stanaćevu, koji je izbio sam ispred golmana, ali je neko iz odbrane gostiju uklizao i izbio loptu u polje. Dvadesetak minuta kasnije, posle dobre akcije gostiju, izrodio se korner. Zečević je odlično izveo udarac iz ugla, a Nikolić još bolje reagovao i glavom smestio loptu iza leđa nemoćnog Milovanova za 0:1.

Ponovo su momci sa Tise prvi pripretili u nastavku utakmice tako što je u 58. minutu kapiten Tutnjevič ubacio loptu pred gol gostiju, a Vuk Vještica sa desetak metara šutirao visoko preko gola. Kazna za promašaj stigla je u 73. minutu. Brza akcija gostiju preko levog boka i centaršut materijalizovao je kod druge stative S. Rupar za konačnih 0:2.

Beograđani mogu biti zadovoljniji „generalkom“ pred novu srpskoligašku sezonu, jer su se dobro kretali po teškom vremenu i postigli dva gola, a Bečejcima, očito, nedostaju golgeter, pošto i iz najpovoljnijih prilika ne mogu lopti da nađu put do mreže.

OFK Bečej 1918 - Brodarac 0:2 (0:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 50. Sudija: Ivan Stojadonov (Kikinda). Strelci: Nikolić u 34. i S. Rupar u 73. minutu za Brodarac. Crveni karton: V. Vještica (OFK Bečej 1918) u 83. minutu.

OFK Bečej 1918: Milovanov, Velkovski, N. Vještica, Radaković, Vlaisavljević, Pavlović, Tutnjević, Desnica, Stanaćev, Simin, Trkulja. Igrali su još: Marković, V. Bještica, Stanković, Učur, Vorgučin, Božović, Todorović, Vučkov.

Brodarac: Martinović, M. Janković, Đorđević, Pavlović, Milivojević, Nešić, Ilić, Vranješ, Bojović, Nikolić, Zečević. Igrali su još: Višnjić, Sretenović, V. Janković, Đeknić, Bogdanović, S. Janković, Tegnjaja, Miletić, A. Rupar, S. Rupar.