12.03.2013 A. Daišević

Kraljevački prvoligaš odlično započeo drugi deo sezone

Kakav početak prolećnog dela prvenstva za Slogu. „Beli“ su na Gradskom stadionu ugostili poslednjeplasiranu, ali tokom zimske pauze silno pojačanu, Kolubaru iz Lazarevca i odigrali najbolje poluvreme u poslednjih nekoliko sezona. U prvih pola sata igre Kraljevčani su demonstrirali silu, bili agresivni na svakom delu terena, tako da Lazarevčani nisu imali odgovor i nisu znali šta ih je snašlo.

Start kakav nismo ni sanjali. Vrhunski smo odigrali prvo poluvreme, naročito prvih pola sata. Takvu Slogu hoću i to tražim od mojih igrača, agresiju na svakom delu terena. Preuzeli smo igru odmah, postigli golove na vreme i sve je posle bilo lako – u par reči je opisao igru svog tima šef stručnog štaba Sloge Neško Milovanović.

Raduje ubedljiva pobeda i dobra igra, pogotovo posle kritika zbog izdanja na poslednjim kontrolnim mečevima.

Rekao sam i tada da u prvenstvu nećemo igrati tako. Sloga je ime u ovoj ligi, za njen dres i grb mora da se bori do poslednje kapi krvi. Igrači su poruku shvatili i odigrali bez greške, mislim na prvo poluvreme.

Pad u drugom poluvremenu, tačnije u prvih desetak minuta nije se očekivao?

Pad u nastavku nisam očekivao, to moramo da vidimo zašto se desilo. Rekao sam igračima u svlačionici pred drugo poluvreme, da spustimo loptu, igramo „ševu“, čuvamo vođstvo, ali i ugrozimo protivnika još koji put. Očigledno da je 3-0 i igrač više bilo dovoljno da nas opije , previše nas je opustilo i posledica je bio crveni karton S. Mladenovića i primljeni gol. Na sreću, brzo smo vratili utakmicu u normalan tok, nismo dozvolili rivalu da stvori ni jednu priliku i rutinski smo meč priveli kraju. Pre ovog susreta sam govorio da nam je dovoljno i pola gola za trijumf. Posle 3-1 mogu samo da čestitam momcima i da poželim da uvek bude ovako – zaključuje Neško Milovanović šef struke kraljevačke Sloge.

Iako je prelazni rok prošao Sloga će u nastavak prolećnih bitaka ući jača za dva proverena fudbalera. Na stadion kod Železničke stanice stigao je vezni igrač Srđan Stanić, ponikao u OFK Beogradu, koji je zatim igrao u moskovskom Spartaku, pa kulskom Hajduku, a onda za tri mađarske ekipe Diožđer, Kapošvar i Ferencvaroš. Pre dve godine je bio član čačanskog Borca sa kojim je stigao do finala Kupa Srbije. Novi napadač Sloge postao je Mladen Brkić koji se vraća u srpski fudbal iz mađarskog Zalaegršega, pre toga je igrao i u Albaniji. Uz već raspucane Jovanovića i Anđelkovića, napad „belih“ bi sada morao da bude još efikasniji i da popravi skorman jesenji golgeterski učinak. U klubu čine sve napore da provereni fudbaleri steknu pravo igranja već u subotu kada se igra večiti komšijski derbi u Čačku sa domaćim Borcem.