Sezona Gradske fudbalske lige Šabac - grupa "Pocerina" kroz statistiku

U ovogodišnjem izdanju Gradske fudbalske lige Šabac - grupa “Pocerina” odigrano je blizu 90 utakmica, odnosno 18 po ekipi. To predstavlja odličan uzorak za prikaz različitih statističkih parametara koje možete pogledati u nastavku članka.

REZULTATI KOD KUĆE I NA STRANI

Samo Rudar ima nulu u koloni sa porazima i to naravno u oba slučaja, tj. kao domaćin i gost. Četiri tima osvojili su preko 20 bodova kod kuće, uz Bojić koji je bio veoma blizu tog cilja (19). Utisak je da je većina ekipa ove grupe igrala veoma dobro kod kuće, ali i solidno na strani jer je pet ekipa u toj ulozi osvojilo između 15 do 17 bodova.

Konačna tabela i tabela sa rezultatima kod kuće i na strani

TABELA REZULTATA DRUGOG DELA

Kada bi se gledali samo prolećni rezultati, bez oduzetih bodova, tabela svedoči o veoma malim razlikama obzirom da prvu i sedmu ekipu razdvaja tek sedam bodova, a na kraju jeseni ta razlika je iznosila 13. Najbolje rezultate beležio je Rudar sa 19 osvojenih bodova, što je za samo jedan više od Zablaća i Bojića, koji zatim imaju istu toliku prednost u odnosu na Mladost Sv. i Galeb. Jelen je šesti sa 16, a dvocifren je bio i Borac BTG sa 12 bodova. Najefikasniji tokom proleća bili su fudbaleri iz Svileuve.

Tabela sa rezultatima drugog dela takmičenja

STATISTIKA GOLOVA

Nisu imali najboljeg strelca, ali je zato ekipno Mladost Sv. bila daleko najefikasnija sa 69 postignutih golova. Drugi je bio prvak sa 56, dok je preko 50 prebacio još Jelen (52). Rudar se zato može pohvaliti najboljom odbranom (16), što je za 13 manje primljenih od Zablaća.

Od ukupno 418 golova, u drugih 45 minuta bivalo ih je mnogo više 245:173. Prevedeno u procente to izgleda ovako 58,6%:41,4%. U oba perioda igre Mladost Sv. je ih je postizala najviše (31:38). U prvih deset minuta utakmice najubojitiji su bili fudbaleri Jelena (7), dok su Mladost Sv. i Zablaće DCR dali dva manje. Ekipa iz Svileuve odlično se snalazila i u poslednjih 10 minuta, period u kojem su postigli 11 golova, s tim da je Galeb bio malo uspešniji (12).

Gledajući prosečan broj golova po utakmici, ekipe iz grupe Mačva bile su neznatno efikasnije (4,67:4,64).

Statistika golova ekipa

NAJBOLЈI STRELCI

Sa 25 pogodaka Dragan Nikolić (Jelen) je ponovo najbolji strelac lige, samo što je to sada uradio u Pocerini, dok je prošle sezone to učinio u Mačvi gde je Jelen učestvovao. Njegov učinak je bio za pet golova veći u odnosu na naredni najbolji koji se pripisuje Nebojši Tomiću (Borac BTG). Treći je bio Mirko Lazarević (Mladost Sv.) sa 18, koga zatim slede Davor Vasić (Galeb) i Ladomir Žunić sa 16. Dobro se kotiraju Ivan Tomić (Rudar DCR) sa 15, odnosno Ivan Andrić (Mladost Sv.) i Srđan Radivojević (Zablaće) sa 14. Dvocifreni su još: Dalibor Jovanović (Mladost Sv - 11), Jovica Đokić (Jelen - 10), Nebojša Pupovac (Bojić - 10) i Lazar Simić (Rudar DCR - 10).

Lista najboljih strelaca GFL Šaba - grupa Pocerina

PROSEČNA DOB IGRAČA

Baš kao i prošle sezone, i ove su malo stariji igrači bili na terenima u grupi Pocerina (28,70:27,32). Podsetnika radi, prošle sezone taj prosek iznosio je 28,10. Četiri ekipe su ispod ovogodišnje vrednosti: Metlić (24,31), Rudar DCR (26,33), Jedinstvo (26,50) i Borac BTG (26,67). Najstariju ekipu imala je ekipa iz Cerovca (34,89).

NAPOMENA: COMET automatski objedinjuje dve Mladosti (Svileuvu i Slatinu).

Prosečna starost ekipa

BROJ GLEDAOCA PO KLUBU

Rudar DCR predvodi ovu kategoriju sa 820 ljudi koji su ispratili njihovih devet utakmica, odnosno nešto više od 90 po meču. Iako nije igrao na terenu u svom naselju, Borac BTG je naredni sa 730, treća je Mladost Sv. (634), a četvrto mesto pripada Zablaću (560).

NAPOMENA: COMET automatski objedinjuje dve Mladosti (Svileuvu i Slatinu). Odnos gledaoca je 634:435 u korist ekipe iz Svileuve.