Petrovoselci se vtili na pobednički kolosek

Kapiten Jedinstva Šandor Mihalec bio je trostruki strelac - foto: V. Jankov

Derbi 19. kola Međuopštinske lige Bačka Topola, Bečej, Vrbas, Mali Iđoš, Srbobran odigran je u subotu u Staroj Moravici, gde je Proleter iz Njegoševa savladao domaću Slobodu sa 2:1 i izbio na drugo mesto sa 33 boda, a Sloboda je treća sa dva boda manje. U nedelju je lider Jedinstvo u Bačkom Petrovom Selu pobedilo Bačku iz Pačira sa 5:1 (1:1) i vratilo se na pobednički kolosek. Pošto će Petrovoselci biti slobodni u poslednjem 21. kolu, neophodno je da osvoje bod u narednom 20. kolu kada gostuju u Radičeviću Mladosti, jer bi im to bilo dosta za titulu prvaka i prelazak u Subotičku ligu, što im je i cilj. Treća utakmica minulog kola je bio derbi začelja u kom je do tada poslednji Eđšeg u Malom Iđošu savldao Slaviju iz Novog Orahova rezultatom 4:1 i epitet „fenjerdžije“ predao Slaviji.

- Pokazali smo malu nesigurnost u prvom poluvremenu, što je ostatak iz minulih utakmica, dozvolili rivalu da povede sa 1:0, ali je iskusni Mihalec izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena i na odmor se otišlo sa 1:1. U nastavku smo bili pravi, postigli četiri gola, a iskusni Ereg sačuvao svoju mrežu i ostvarili novu pobedu, koja nas je približila krajnjem cilju osvajanju titule prvaka, rekao nam je posle utakmice trener Jedinstva Boris Nađ.

Jedinstvo je protiv Bačke igralo u sledećem sastavu: Ereg, A. Stanojev (od 80. Hegediš), Zlatić, Vučković, Milovanov (od 56. Kovačev), Jovičić, Bojović, D. Stanojev (os 70. Dabižljević), Mihalec(od 80. Drapšin), Deak (od 70. Anđelković), I. Kolompar. Trostruli strelac bio je Šandor Mihalec u 45+1, 52. i 80. minutu, a preostala dva gola postigli su Dragan Stanojev u 47. i Igor Kolompar u 67. minutu.

U narednom 20. kolu, inače pretposlednjem altuelne sezone, sastaju se u Radičeviću Mladost – Jedinstvo, u Njegoševu Proleter – Eđšeg i u Pačiru Bačka – Sloboda, dok je Slavija slobodna.