Raspoloženi Đerković dovoljan za minimalac Reala

Trener Reala Aleksandar Petaković - foto: lična arhiva

Real je od prvog minuta utakmice gospodario na terenu, držao tempo, bio opsaniji i opsedao gol gostiju. Naročito su dominirali u prvom poluvremenu i stvorili 3-4 velike prilike preko Đerkovića, Vučićevića, Radonjića... Golman gostiju Đorđević panterskim skokom ukrotio je šut strelca Đerkovića. Ključan momenat se odigrao u 32. minutu, kapiten Dukić prodro je po levoj strani, ubacio upotrebljivu loptu, najprisebniji je bio Đerković i sa nekih 11 metara oštrim šutem pod prečku matirao Đorđevića.

U nastavku je malo opao ritam i ništa se značajnije nije dešavalo do 64. minuta kada beležimo oštriji start Bajčića na mladom Radonjiću. Kako mu je to bio drugi žuti, morao je pre vremena na tuširanje. Do kraja utakmice gosti brojčano slabiji nisu mogli više, a domaćin zadovoljan vođstvom nije previše rizikovao.

REAL (PODUNAVCI) - OFK MIHAILOVAC 1:0 (1:0)

Igralište FK Reala u Podunavcima. Gledalaca oko 200. Gl. Sudija: Milan Balinovac (Ub), Pom. sudije: Pavle Davidović (Čačak), Ivan Lazarević (Valjevo). Strelac: 1:0 V. Đerković u 32. minutu. Žuti kartoni: Đerković, Dimitrijević (Real), A. Lukić, Bjelanović (OFK Mihailovac). Cr. karton: Aleksa Bajčić u 64. minutu.

REAL: Babić, Đerković (Dimitrijević), Vukašinović, Luković, Radonjić, Marinković (Mihajlović), Vučićević (Vukosavljević), Radović, Savić, Dukić, Basarić.

OFK MIHAILOVAC: Đorđević, Bajčić, Šapić (Kuzmanović), A,Lukić, L.Lukić, Rakić, Bjelanović, Miljković (Jovanović), Milosavljević (Jaćimović), Stanić, Arsenijević (Pejić).

Vrelo Sport 0 : 1 Polet (Lj)
Borac 1926 2 : 0 Omladinac (Z)
Tutin 0 : 2 Takovo
Loznica 3 : 0 Sloga 33
Real 1 : 0 OFK Mihajlovac
Jošanica 1 : 0 Sloga (P)