Vojvodina iz Bačkog Gradišta uzela ceo plen u Novom Žedniku

Dobar start Gradištanaca u nastavku prvenstva - foto: FK Vojvodina

Iako su bili favoriti na papiru, Bačkogradištanci su su pomalo pribojavali gostovanja u Novom Žedniku. Razlog je što se igralo prvo kolo nastavka prvenstva i ono je po pravilo nepoznanica zbog činjenice da se ne zna koliko su ekipe spremne posle napornih priprema. Međutim, pokazalo se da bojazan nije trebala da bude, pošto su momci trenera Lazara Dabižljevića zabeležili pobedu rezultatom 2:0 (1:0). Oba pogotka za Vojvodinu postigao je mladi Stefan Janković, prvi u nadoknadi prvog poluvremena, a drugi već u petom minutu nastavka, čime je sve bilo rešeno.

Sa 25 bodova, Vojvodina je usamljena na „koti 7“. Kako u nedelju dočekuju komšije iz Turije, koje su u nedelju igrale nerešeno (1:1) sa imenjacima  „mladostašima“ iz Bačkog Petrovca, i sa 12 bodova su 14. na tabeli, Gradištanci slove za favorita. Međutim, doza opreznosti nije na odmet, pošto su komšijski derbiji uvek nepoznanica i odlučuju nijanse.

Protiv Preporoda u Novom Žedniku trener Lazar Dabižljević je ukazao priliku da igraju sledećim igračima: Šovljanski, Kiš, Ilić (od 60. Ćirić), Đekić, Jović (od 89. Kopre), Janković (od 80. Lojević), Radosavljević, V. Novaković, Dabižljević, Božičić (od 89. Ačai), Erdeljan (od 89.Korać).