Spartaku prija "krov", posle IMT-a poražen i Voždovac

Maskota FK Voždovac - foto: H.D.Vujanović

Zmajevi su posle zimske rasprodaje igrača nastavili sa prolećnom rasprodajom bodova, na sva tri meča doživeli su poraze, dok se Spartak, uz poraz kod kuće, sa oba gostovanja vratio neporažen. Voždovac, kao ubedljivo najmlađi tim u ligi, danas je nastupio sa 7 bonus igrača u polju, a još 8 ih je bilo na klupi. Najstariji igrači u timu su 1999. godište, tako da je hrabar potez uprave da takmičenje nastavi, pored dobre jesenje zalihe, sa ovakvim rosterom.
Što se današnjeg duela tiče bio je pravi takmičarski, obe ekipe igrale su oprezno sa pojačanim odbranama tako da u prvih pola sata igre osim po jednog šuta izvan kaznenog prostora nije bilo iole ozbiljnih šansi. Tek u 34. minutu domaći su pripretili preko Antonijevića, čiji je šut sa 13-14 metara završio u naručju dobro postavljenog Vulića. I to je bilo sve u siromašnom prvom poluvremenu.

Igrači Voždovca su krenuli puno ofanzivnije u nastavku, igrao se 50. minut kada su u roku od tridesetak sekundi golmana gostiju pokušali da savladaju u tri navrata. Vulić je uspeo da odbrani Antonijevićev i Pirgićev šut, dok je Vujanovićev sa svega par metara zaustavila stativa. Spartak uzvraća posle 10 minuta, Lukić se prošetao kroz odbranu domaćih i sa 14 metara uputio udarac pod prečku, Katić je vrhovima prstiju loptu izbacio u korner. U odnosu na prvi period u drugom se igra mnogo aktivnije.

Spartak u vođstvo stiže u 68. minutu, posle centaršuta Lukića, Todoroski je lepo zahvatio loptu glavom i sa desetak metara je prosledio u nebranjeni deo gola. Domaći se upinju ne bi li došli makar do izjednačenja, a tome su bili najbliži u 77. minutu, rezervista Skrobonja nije bio dovoljno precizan sa ivice kaznenog prostora. Zasluženu pobedu gostiju golom je potvrdio Lukić u drugom minutu nadoknade, loptu je poslao po zemlji u samo ćoše sa preko 20 metara za konačnih 0:2.

Ovo je već četvrti uzastopni poraz Zmajeva, politika kluba sa prodajom najboljih igrača izgleda da nije isplativa, makar što se rezultata tiče. Taktika trenera Lalatovića i ovog puta je donela Spartaku tri boda na ˝krovu˝, prisetimo se da je na istom ovom mestu u 16. kolu savladan i IMT. Voždovac u petak gostuje Vojvodini na ˝Karađorđu˝ od 18.30, dok Spartak istog dana samo dva sata ranije dočekuje Novi Pazar.

VOŽDOVAC - SPARTAK 0:2 (0:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 600. GL.SUDIJA: Živković Aleksandar. POM.SUDIJE: Milićević Miloje i Božović Boško. STRELCI: Todoroski 68. i Lukić 90+2.min (Spartak). ŽUTI KARTONI: Pirgić, Vujanović i Matić (Voždovac), Bogićević i Martinović (Spartak).
VOŽDOVAC: Katić, Lukić, Matić, Pavlović (Teodorović), Vujanović, Pirgić (Skrobonja), Krpić, Petrović (Miletić), Antonijević, Đuričić (Mitrović), Đurđević.
SPARTAK: Vulić, Bogićević, Tošeski (Babić), Mudrinski (Ubiparip), Todoroski (Đurasović), Lukić, M.Kerkez, Prijović, Mijailović, Tomović (Mijić), Martinović.

Javor Matis 2 : 2 Vojvodina
Radnički 1923 1 : 0 IMT
Radnički (N) 0 : 3 Radnik
Partizan 3 : 1 Železničar
TSC 1 : 3 Crvena zvezda
Čukarički 2 : 1 Napredak