Beogradski IMT nova žrtva zahuktalih Kragujevčana

Ne nazire se kraj trijumfalnom nizu fudbalera Radničkog 1923 na startu prolećnog dela sezone u Mocart Bet Superligi. Pogotkom mladog Matije Gluščevića, "crveni" su danas na svom "Čika Dači" savladali beogradski IMT u premijernoj utakmici 23. kola sa minimalnih 1:0 (1:0) za četvrti prolećni, a ukupno peti uzastopni prvenstveni trijumf.

Poput buldožera fudbaleri Radničkog 1923 ruše redom rivale na startu prolećnog dela takmičenja u Mozzart Bet Superligi, krčeći sebi put ka evropskim horizontima. Četa trenera Feđe Dudića uspela je da spoji ono što je u modernom fudbalu najteže spojivo – lepu, atraktivnu i nadasve efikasnu igru sa dobrim rezultatima – a produkt svega je prolećni niz od četiri uzastopna trijumfa, kome se, bar za sada, ne nazire skoriji kraj.

Današnja pobeda nad silno motivisanom ekipom IMT-a, koja je gostovanje na „Čika Dači“ videla kao priliku za prve prolećne bodove, još jedna je potvrda velikog uspona forme kragujevačkog superligaša, koji je u jednoj borbenoj, sadržajnoj, ali i prilično tenzičnoj utakmici, uspeo da se popularnim „traktoristima“ revanšira za nesrećan poraz iz jesenjeg dela sezone.

Trener Dudić izvršio je tri promene u odnosu na sastav koji je počeo prethodni meč u Ivanjici. Na gol se vratio Stojan Leković, umesto Milana Mitrovića mesto u zadnjoj liniji zauzeo je oporavljeni Slobodan Simović, dok je suspendovanog Kilijana Bevisa odmenio Vasilije Đurić.

Baš kao i na prethodne dve utakmice na „Čika Dači“ protiv niškog Radničkog i Vojvodine, Kragujevčani su i ovoga puta prvu ozbiljniju akciju pretočili u vođstvo. Mladi Milan Aleksić, koji polako izrasta u jednog od nosilaca igre „crvenih“, pravovremeno je gurnuo loptu u prostor Matiji Gluščeviću, koji dobro odmerenim prizemnim udarcem vara iskusnog Vukliša. Samo par minuta kasnije mladi ofanzivac po drugi put šalje loptu u gostujuću mrežu, ali ovoga puta iz nedozovoljne pozicije.

Odluka glavnog sudije Nenada Minakovića da zbog prigovora isključi stratega „crvenih“ Feđu Dudića na isteku prvih pola sata igre izazvala je bujicu nezadovoljstva među prisutnim auditorijumom na stadionu „Čika Dača“ i samo dodatno motivisala igrače domaće ekipe u nastavku susreta. Umesto Dudića, koji se praćen ovacijama publike preselio na zapadnu tribinu, odakle je posmatrao ostatak utakmice, komandu nad ekipom preuzeo je njegov prvi saradnik Adnan Jahić, kome ova uloga nije strana, s obzirom da je prethodno samostalno predvodio „crvene“ na gostovanju lideru prvenstva Partizanu u Humskoj.

Žaliće gosti dugo za 35. minutom, kada su propustili verovatno najbolju priliku da dođu do rezultatskog egala na današnjoj utakmici. Arsić je šutirao, Leković kratko odbio loptu do Lutovca, koji je šalje preko gola. Velika sreća za Kragujevčane u ovoj situaciji.

Fortuna je, doduše, pogledala i izabranike trenera Nebojše Jandrića u finišu prvog poluvremena, kada je nakon slobodnog udarca Vidosavljevića lopta nezgodno odskočila i prevarila Vukliša, ali je na njegovu sreću umesto u mreži završila na stativi.

Možda bi se mnoge ekipe u ovakvoj situaciji odlučile da brane stečeno vođstvo, ali ne i Kragujevčani, koji su vođeni krilaticom „napad je najbolja odbrana“ nastavili da jurišaju ka golu svog rivala i u drugih 45 minuta.

Samo u rasponu između 53. i 55. minuta viđene su dve poprilično opasne situacije pred golom gostujućeg tima. Najpre je Ćirković posle centaršuta Dadića umalo poslao loptu u sopstvenu mrežu, da bi se već u narednom napadu levi bek Radničkog 1923 našao „oči u oči“ sa čuvarom mreže IMT-a Vuklišom, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Najbliži postizanju drugog pogotka „crveni“ su bili u 87. minutu, kada je Luka Zorić kao na tacni poslužio danas izuzetno borbenog Milutina Vidosavljevića, koji propušta priliku da još jednu svoju dobru partiju kruniše pogotkom.

Šumadinci su na kraju uspeli da sačuvaju minimalno vođstvo i osvajanjem nova tri boda dodatno su se učvrstili među prvih pet ekipa na superligaškoj lestvici.

Narednog petka „crvene“ očekuje gostovanje poslednjeplasiranom Radniku u Surdulici, što je idealna prilika za nastavak trijumfalnog niza.

RADNIČKI 1923 - IMT 1:0 (1:0)

KRAGUJEVAC- Stadion:
„Čika Dača“. Gledalaca: 2 000. Sudija: Nenad Minaković (Novi Sad). Pomoćnici: Dragan Peranović (Šajkaš), Ilija Lovre (Novi Sad). Strelci: Gluščević u 15. minutu za Radnički 1923. Žuti kartoni: Gluščević (Radnički 1923), Vuković, Lutovac, Ćosić, Kijevčanin (IMT).

RADNIČKI 1923: Leković, Ćosić, Šerbečić, Simović, Dadić, M. Ristić, Aleksić (od 68. Aleksić), Gluščević (od 74. Adžić), Vidosavljević, Đurić (od 68. Zorić), Ivelja (od 61. Ortiz). Trener: Feđa Dudić.

IMT: Vukliš, Glišić, Ćosić, Vuković (od 56. Delević), Ćirković (od 71. Kijevčanin), Radočaj (od 85. Bilaps), Zulfić (od 71. Jović), L. Luković, Lutovac, Arsić (od 46. Terzić), M. Luković. Trener: Nebojša Jandrić.

Javor Matis 2 : 2 Vojvodina
Radnički 1923 1 : 0 IMT
Radnički (N) 0 : 3 Radnik
Partizan 3 : 1 Železničar
TSC 1 : 3 Crvena zvezda
Čukarički 2 : 1 Napredak