Omladinci OFK Beograda uspešniji od Bečejaca

Napadač Bečejaca Mitić (11) pred golom Beograđana - foto: V. Jankov

Omladinci lidera prvoligaškog karavana OFK Beograda su pred odlazak sa pripremau gradu kraj Tise savladali domaćeg Srpskoligaša rezultatom 2:1. Sve je, kada je rezultat u pitanju završeno već u sedmom minutu.

Poveli su Bečejci u četvrtom minutu golom novajlije Nemanje Vještice. Šavija je izveo udarac iz ugla sa leve strane, a na visiku loptu natrčao je korpulentni štoper Vještica iskristio svoju visinu i loptu glavom poslao u nebranjeni deo mreže mladih Beograđana. Kratko je trajala radost zbog gola momaka sa Tise, jer je Marjanović samo dva minuta kasnije izjednačio šutem iz blizine. Još je manje vremena trebalo Beograđanima da preokrenu rezultat u svoju korist. Tamnoputi Tohib je precizno šutirao sa distance i iznenadio loše postavljenog Markovića. Malo je ko pomislio da će to biti i konačan rezultat.

U nastavku se igralo borbeno, dosta trčalo, što može da raduje trenere domaćih Ivanovića i gostiju Krmpotića, ali golova, pa čak i ozbiljnijih prilika nije bilo. Jednu, ipak, izdvajamo. U 77. minutu je Mateja Medić odličnu utrčao kod  prve stative i posle centaršuta sa desne strane izvanredno šutirao glavom u gornji levi ugao, ali je golman Planojević još bolje intervenisao i loptu izbacio van terena.

OFK Bečej 1918 - OFK Beograd (omladinci) 1:2 (1:2)

Bečej: Pomoćni teren Gradskog stadiona sa veštačkom travom. Gledaaca: 100. Sudija: Nikola Rankov (Kikinda). Strelci: N. Vješticau 4. minutu za OFK Bečej 1918, a Marjanivić u 6. i Tohib u 7. minutu za OFK Beograd.

OFK Bečej 1918: V. Marković, Pejić, N. Vještica, Vorgučin, Šavija, Tutnjević, Milovanović, Stanić, Radeka, Čeman, Mitić. Igrali su još: Strainić, V. Vjeptica, Ćuk, Vlaisavljević, Rađenović, Pantelić, Radovanović, Hardi, Ćurčić, Kobiljski, Medić, M. Marković.

OFK Beograd (omladinci): Babalj, Voštanić, Vidić, Mladenović, Dojčinović, Kabi, Tohib, Subotić, Marjanović, Kovačević, Bandalo. Igrali su još: Planojević, Šutanovac, Manojlović, Srđev, Dragičević, Drinčić,