Zlatni bodovi Trsteničana u borbi za vrh tabele u Zoni "Zapad"

Dtalj sa utakmice u Trsteniku, foto: D.Ivanović

Pred 600 gledalaca na stadionu kraj Morave, svoj fudbalski meč u okviru 10. prvenstvenog kola odigrali su stari rivali i komšije Trstenik PPT i gostujući tim Blagotin iz Poljne.

Bila je ovo utakmica sa dominacijom domaćih, rezultat u njihovu korist 2:0, poluvreme 1:0 i zlatnim bodovima u trci za vrh tabele. Prvi pogodak za Trsteničane postigao je mladi i sve bolji Aleksandar Pajić u 40. minutu i sa ovim rezultatom igrači su otišli u svlačionicu na odmor.

U nastavku greška sudije Slaviše Jakovljevića koji nije dosudio jedanaesterac posle prekršaja nad domaćem igračemu u šesnaestercu gostiju. Ipak je nastavljeno dalje i bez pogodaka sve do 90. minuta kada je tačku na ovaj susret stavio svojim pogodkom Filip Matović.

Ovom pobedom Trstenik PPT je sada na trećem mestu tabele sa 21 bodom, dok je Blagotin na 14. mestu sa 6 bodova i nalazi se u kritičnoj zoni za ispadanje iz lige.

U narednom 11. kolu Trstenik PPT gostuje u Resavici kod ekipe Rembas, a poljanci na svom terenu dočekuju ekipu Župe iz Aleksandrovca.