Het-trik Rastka Nikolića za novu pobedu Timoka 1919

Rastko Nikolić

Danas su fudbaleri zaječarskog Timka 1919 pobedili ekipu Slatine u okviru 4. kola Zone "Istok". Golman Uroš Đuđevac koji je ponikao na stadionu pod Kraljevicom bio je primoran da pet puta vadi loptu iz mreže. Zaječarci su tokom cele utakmice imali inicijativu i veći posed lopte tako da su relativno lako došli do nova tri boda.

Prvi je mrežu načeo mladi Andrija Antunović već u 6. minutu igre. Na odbijenu loptu sa 16 metara precizno je šutirao za vođstvo od 1:0. Samo 5. minuta kasnije Rastko Nikolić je pobegao štoperu gostiju Ivanu Kostiću i postigao svoj prvi gol od ukupno tri. Igrao se 20. minut kada je Nikola Vanić glavom šutirao iz peterca ali je prečka zaustavila njegov udarac. U 33. minutu Luka Stojadinović je odličnim udacem doveo zaječarski Timok 1919 u vođstvo od 3:0 što je bio i konačan rezultat prvog dela utakmice.

U nastavku isti odnos snaga na terenu tako da je Timok 1919 i dalje napadao a gosti iz Slatine su pokušavali kontranapadima da učine nešto više. U 60. minutu Rastko Nikolić iz solo prodora povećava prednost na 4:0. U 72. minutu nakon prekršaja u šesnaestercu gostiju sudija Nikola Drašković iz Kruševca je pokazao na belu tačku. Uroš Nikolić je dobro šutirao ali je Uroš Đurđevac krenuo u pravu stranu i odličnom odbranom spasao gol Slatine. Sedam minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka gosti ostaju sa 10 igrača jer je zbog drugog žutog kartona štoper Ivan Kostić isključen. Pred sam kraj susreta Rastko Nikolić je promešao odbranu gostiju ali ga je Dejan Božić oborio u šesnaestercu tako da je dosuđen još jedan jedanaesterac u korist domaćina. Isti igrač je pogodio za konačnih 5:0.

TIMOK 1919 - SLATINA 5:0 (3:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 200. Glavni sudija: Nikola Drašković (Kruševac), pomoćnici: Živadin Nikolić (Trstenik) i Lazar Radić (Paraćin). Strelci: Andrija Antunović u 6. minutu, Rastko Nikolić u 11., 60. i 89. minutu i Luka Stojadinović u 35. minutu (Timok 1919). Žuti kartoni: Aleksandar Ilić, Nikola Vanić (Timok 1919), Ivan Kostić, Andrija Stanisavljević i Dejan Božić (Slatina). Crveni karton: Ivan Kostić

TIMOK 1919: Glišin, Cvetković, Kuzmanović (Bogojević), Antunović (Jeremić), U. Nikolić, R. Nikolić, Vanić, Stojadinović, Ilić (Ristić), Trukić (Marković), Milosavljević (Rangelov)
SLATINA: Đurđevac, Božić, Grozdić, Kostić, Trifunov, Popov, Z. Đorđević (1990) , Stanisavljević, Veličković (Dojkić), Z. Đorđević (1997), Vasić (Buzej)