27.08.2023 Stevan Davidović

Napredak demontirao Novobečejce

Detalj sa početka susreta (foto: Stevan Davidović)

Nekompletni sastav novobečejskog Jedinstva, u 3. kolu Područne lige Zrenjanin, na stadionu kraj Tise, demontirao je uigrani sastav Napredka iz Česterga, sa ubedljivih 0:4 (0:2).

Velikogospojinska svetkovina uzela je danak domaćinu, pošto se na početak susreta nisu pojavila trojica standardnih prvotimaca, pa je trener Vukajlović skrpio sastav, koji nije mnogo obećavao. To se videlo već u 8. minutu kada je posle velike greške Denisa Salihovića lopta stigla, do u ovom susretu veoma raspoloženog Igora Tatića, kojem nije bilo teško da rutinski savlada Barkocija za 0:1.

Da su domaći fudbaleri još uvek bili pod utiskom sinoćnog „Velikogospojinskog kotlića“ videlo se u 29. minutu, kada je ponovo greškom odbrane, Tatić postigao gol za 0:2. Isti igrač imao je priliku još jednom da postigne het-trik, ali ga je osujetio jedina svetla figura domaćina golman Leon Barkoci.

U nastavku utakmice domaći su desetak minuta bili ravnopravan rival imali dve polupriliku da ugroze gol protivnika, da bi u 63. minutu došlo do sporne situacije, a po mišljenju svih na stadionu gol koji je dao Marko Matić za (0:3) postignut iz dubokog ofsajda!

U ovom izveštaju ne može, a da se ne pomene suđenje Matije Tomovića iz Zrenjanina, koji je svojim malo je reći pristrasnim suđenjem na štetu domaćina (kada su u pitanju prekršaji) itekako oštetio domaćina i izazvao veliko negodovanje domaćih navijača. Kao primer čudnih odluka navodimo da je u 80. minutu, pri rezultatu (0:3) propustio da dosudi očigledan prekršaj za kazneni udarac u korist domaćina.

Tačku na ovaj susret stavio je u 85. minutu Grujić, kada je lako pretrčao mladog, još uvek kadeta, Miloša Vijatova i postigao gol za konačnoh 0:4. Bilo bi nepravedno na kraju ne reći da je golman domaćih Leon Barkoci, sa nekoliko fenomenalnih odbrana, spasao domaći sastav od rezultatske katarofe. Epilog ovog poraza je i najavljena neopoziva ostavka domaćeg trenera Dragana Vukajlovića!

Jedinstvo – Napredak 0:4 (0:2)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 250. Sudija: Matija Tomović 5. Strelci: Tatić u 8. i 29. Matić u 63. i Grujić u 85. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Ćirić, Kevrešanov (Jedinstvo), Penjin (Napredak). Crveni karton: Kovačev (Jedinstvo).

Jedinstvo: Barkoci 8, Perić 5, Eremić 6, Obradović 5 (Kevrešanov -), Mesaroški 5, Ćirić 5, Denis Salihović 5, Stojanov 5 (Veselić -)Mihajlović 5 (Vijatov-), Josimović 5, Kovačev 5

Napredak: Magda 7, Rašeta 7, Tadić 8, Savić 7 (Grujić 7), Bogić 8 (Stojanović -), Vujinović 8, Penjin 7 (Uroš Gligić -), Tatić 9, Tasić 8, Matić 7, Mikić 7 (Stojaković 7)

Piše: Stevan Davidović