Pobeda "romantičara" u Užicu

Romantičari su se u Beograd iz Užica vratili sa tri osvojena boda u derbiju premijernog kola nove sezone PLS. GFK Sloboda - OFK Beograd 0-2 (0-1).

Jako nevreme koje je pogodilo Srbiju nije ostavilo posledice na odlično pripremljenom terenu stadiona "Radomir Antić", a kiša je prestala da pada pred sam početak meča. Ofkovce je sjajno bodrila velika grupa "Plave unije" i igrači su se osećali kao na domaćem terenu. OFK Beograd je na nekadašnjem "Begluku" poslednji put gostovao 22.10.2016. godine.

Od samog početka viđeno je dosta dešavanja na terenu. Oba tima su krenula silovito i zabeležila nekoliko dobrih pokušaja, a već u 5. minutu meča crveni karton je zaradio Đorđe Glišović nakon nedozvoljenog starta nad Ilićem. U 10. minutu OFK Beograd dolazi do vođstva. Sjajnim udarcem, povratnik u redove plavo-belih, Saša Marković, trese mrežu Vukašinovića i donosi veliku radost Ofkovcima na celom stadionu. Do kraja poluvremena viđamo još nekoliko dobrih pokušaja na obe strane, ali mreže miruju.

U nastavku igre slika na terenu je ista. Igra se bespoštedno i otvoreno sa obe strane. Beležimo dobre prilike i pokušaje Bajića i Kahvića. U 70. minutu dolazimo do novog pogotka Beograda i konačnih 2-0. Saša Marković šutira i pogađa stativu, a na odbijenu loptu natrčava Kahvić koji sprovodi loptu u mrežu koja se pre toga odbila o okvir gola.

Do kraja meča viđamo nekoliko naših izglednih šansi i pobeda je mogla biti i dosta ubedljivija na kraju. Sve pohvale našim igračima i navijačima za izdanje u Užicu, a u narednom meču dočekujemo ekipu Metalca.

Smederevo 1924 2 : 0 Inđija Toyo Tires
Mladost GAT 1 : 1 Radnički (SM)
OFK Vršac 1 : 0 Kolubara
Mačva 0 : 0 Tekstilac
GFK Sloboda 0 : 2 OFK Beograd
Metalac 1 : 3 RFK Grafičar
Jedinstvo (Ub) 4 : 0 RFK Novi Sad 1921
Radnički (NB) 2 : 0 GFK Dubočica