OFK Kopaonik 1931prvak Druge rasinske okružne lige

OFK kopaonik 1931 - foto: facebook.com/FSRO

Po kišnom vremenu s’obzirom da je kiša padala tokom cele utakmice OFK Kopaonik 1931, iako je gubio, uspeo je da preokrene rezultat i savlada ekipu Kamenorezca 76 iz Dublja rezultatom 3:1 (1:1). Gosti iz Dublja su iznenadili domaćina i poveli posle samo tri minuta igre a strelac je bio Nikola Pecić koji je posle postignutog gola morao da napusti igru zbog povrede. Po veoma teškom i natopljenom terenu domaćin je uspeo da stigne do izjednjačenja. Vukojević je postigao gol u 32. minutu iz penala pošto je prehodno jedan od igrača gostiju igrao rukom u svom šesnestercu.

U drugom delu utakmice posle povrede najboljeg igrača gosti iz Dublja nisu imali igru, a domaća ekipa sve više je napadala i imala nekoliko dobrih šansi da postignu gol i preokrenu rezultat, ali lopta po nakvašenom trenu nije htela u gol. Domaćin je uspeo da preokrene rezultat u 50. minutu kada je Vukojević svojim drugim golom na utakmici doneo radost svojoj ekip. Da je daleko nadmoćnija ekipa domaćin je pokazao u 78. minutu kada je Vilimonović postigao pobedonosni gol za svoju ekipu.

Po završetku utakmice predsednik fudbalskog saveza Rasinskog okruga Vladan Gašić je uručio igračima domaće ekipe medalje a zatim je kapitenu Nenadu Đokiću uručio pehar za osvojeno prvo mesto a samim tim i plasman u viši rang takmičenja u Prvu rasinsku okružnu ligu. Nakon dodele pehara bruski "vukovi" su počeli slavlje uz vatromet i prigodnu svečanost na Gradskom stadionu.

Kapiten Nenad Đokić je predsednici opštine Brus Valentini Milosavljević i predsedniku Vladanu Gašiću uručio uramljene dresove kluba sa brojem jedan u znak zahvalnosti. Prilikom obraćanja prisutnima gospodin Gašić je istakao da Brus zaslužuje takmicenje minimum u Srpskoj ligi kao i da se ispreno nada da će u tome i uspeti, kao i da će savez Rasinskog okruga kao i region istočne Srbije pružiti svaku pomoć. Takođe je istakao da brusjani dugo nisu na onom mestu na kojem zaslužuju da budu na fudbalskoj mapi okruga i da se nada da je ovo jedan lep početak nove priče za fudbalski Brus.

"Vreme nam nije išlo na ruku. Drago mi je da se fudbal na neki način vratio kod nas uz ovu grupu mladih ljudi. Uspeh pripada njima i drago mi je što sam svojim znanjem i prisustvom pokušao da pomognem koliko je u mojoj moći. Hvala svima koji su došli po ovoj kiši izjavio je Vojče Marković trener OFK Kopaonika 1931". Kapiten Nenad Đokić je izjavio da će zajednički cilj biti ulazak u Srpsku ligu. Čestitao je svojim saigračima na uspehu rekavši da su zasluženo ušli u viši rang jer Brus zaslužije srpskoligaša i na tome će se uporno raditi. Takođe se zahvalio predsednici Valentini Milosavljević na podršci.

OFK Kopaonik 1931- Kamenorezac  76 3:1(1:1)

Brus- Gradski stadion. Gledalaca : 50. Sudija : Dušan  Stojanović (Kruševac). Strelci: Vukojević u 32. i 50. minutu, Vilimonović u 78. minutu. Pecić u 3. minutu za Kamenorezac 76. Igrač utakmice: Vukojević.

OFK Kopaonik : I.Nikolić, N.Knežević, U.Knežević (Stanisavljević) (Đokić), Danilović (Milićević ), Vilimonović, Vukojević (Čolić), Kovačević, Burgić , Terzić (M.Nikolić), Zdravković, Mehmedi.

Kamenorezac 76: Petrović, Janković, Župac, M.Pecić (Vidaković), Stanojević, Adrašević (Petrašinović), Đukić (Čolić), Bežanović, N.Pecić, Milićević, Erić.

Beli Orlovi 5 : 0 Mladost (DK)
Garevina 3 : 0 Vinogradar
Mladost (T) 3 : 3 Stari Trstenik
Omladinac 2 : 1 Poljoprivrednik
OFK Kopaonik 1931 3 : 1 Kamenorezac 76
Borac 1 : 3 Mladost 1977