Dobanovčani za kraj počastili Baričane sa šest "jagoda sa šlagom"

Na zatvaranje tekuće sezone u Dobanovce je stigla Prva iskra iz Bariča. Obe ekipe se nalaze u gornjem delu tabele pa utakmica nema nekog takmičarskog značaja, osim prestiža.

Posle samo 40 sekundi igre jedan odbrambeni igrač gostiju je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, glavni sudija se nije dvoumio i odmah je pokazao na belu tačku. Loptu je uzeo kapiten Lučić i poslao je u jednu, a golmana u drugu stranu za rano vođstvo Dobanovčana.

Potom nastupa zatišje do 17. minuta kada je Križan pripretio glavom, njegov šut sa 8 metara razdaljine završio je u naručju gostujućeg golmana Kneževića. Četiri minuta kasnije ni Stoisavljević ne uspeva sa 10 metara da pronađe lopti put do mreže Baričana, a imao je otvoren put ka golu.

Bolja igra Dobanovčana krunisana je drugim pogotkom u 25. minutu, strelac je sa 10-12 metara bio Zorica na asistenciju Radojčića. Gosti deluju bezvoljno, što igrači Budućnosti koriste i u 32. minutu povećavaju prednost preko Križana, prethodno ga je divno na petercu uposlio Stoisavljević. Stoisavljević je i sam mogao da se upiše u strelce u 37. minutu, ali mu je šut sa desetak metara uspešno odbranio Knežević.

Gosti u drugo poluvreme ulaze malo agilnije, ali prvu zrelu šansu imaju domaći preko Zorice u 58. minutu, sa neka 2-3 metra šutirao je pravo u Kneževića. Dva minuta kasnije još jedan penal za Budućnost nakon igranja rukom, ovaj put Prokovića u svom šesnaestercu. Garić je nonšalantno pristupio izvođenju kaznenog udarca, Knežević ga je pročitao i uhvatio mu "živu" loptu.

Na četvrti gol za domaće se čekalo do 80. minuta kada je Lučićev centaršut Radović sa 5 metara pretvorio u pogodak. Minut kasnije prva prilika i za goste, Strahinja Adamović sa par metara šutira pravo u dobro postavljenog Đurana.

Kuriozitet utakmice je da je u 87. minutu dosuđen i treći kazneni udarac za domaće, sada je Novaković nepropisno oborio Radojčića u svom šesnaestercu. Lučić je bio uspešan izvođač kao i kod prvog penala. Nedugo zatim je i 6:0, Radojčić je postavio konačan rezultat šutem sa 7-8 metara udaljenosti.

BUDUĆNOST - PRVA ISKRA 6:0 (3:0)

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Savković Nikola. POM.SUDIJE: Stojanac Aleksandra i Galić Branko. STRELCI: Lučić 2. (k.u.) i 87. (k.u.), Zorica 25, Križan 32, Radović 80. i Radojčić 89.min (Budućnost). ŽUTI KARTONI: Jovanović i Garić (Prva iskra).

BUDUĆNOST: Đuran, Čukić, Lučić, Aleksić (Radičević), Radović, Križan (Malidžan), Stakić, Radojčić, Stoisavljević (Vasić), Birovljev (Radojičić), Zorica (Topalović).

PRVA ISKRA: Knežević, L.Adamović, Rakić (Pavlović), Garić, Starčević, Martić (S.Adamović), Ikanović (Lukić), Topalović (Novaković), Stajić, Proković, Jovanović.

Budućnost 6 : 0 Prva iskra
Ušće Novi Beograd 0 : 1 Brodarac
Teleoptik 3 : 0 Torlak
Zvezdara 2 : 5 Radnički (O)
Borac 0 : 1 Zemun
Sinđelić 1 : 1 Jedinstvo