Ubedljiva pobeda "plavo-belih" protiv "studenata"

Savladan je pretposlednji rival na putu do promocije OFK Beograda u Prvu ligu Srbije. Romantičari su ubeležili još jedan ubedljivi trijumf ovog proleća, ovog puta u gostima protiv ekipe Studentskog grada rezultatom 0-4 (0-1).

Utakmica je odigrana na stadionu Bežanije po pravoj provali oblaka i kišom koja nije stala tokom čitavog meča. Pljusak nije smetao ni igračima, ali ni navijačima plavo-belih da odigraju i navijaju za svoj tim na najvišem nivou tokom čitavih 90 minuta utakmice.

Prvi deo igre plavo-beli su rešili u svoju korist nakon pogotka Kaluđerovića u poslednjem minutu prvog poluvremena. Nakon njegovog šuta sa "bele tačke" golman Bojović odbio loptu, ali ponovo do golgetera koji je u "popravnom" ubacio loptu u mrežu domaćih.

Drugo poluvreme je nastavljeno sa dominacijom gostiju, a u 58. minutu Kaluđerović postiže i drugi pogodak na ovom meču, ukupno njegov 10. gol ovog proleća.

Ubrzo igrač domaćih, Đurđević, zbog nesportskog ponašanja dobija crveni karton i pravi "medveđu uslugu" svojim saigračima koji su u nastavku meča još inferiorniji.

Do kraja utakmice plavo-beli prave pregršt šansi, a još u dva navrata uspevaju da postignu pogotke. U 88. minutu strelac je Kudrić, a u poslednjem minutu meča konačan rezultat postavlja Stojanović.

U poslednjem meču, koji je na programu naredne subote od 17h na Omladinskom stadionu, plavo-beli dočekuju ekipu borčanskog BSK-a. Samo pobeda tim sa Karaburme konačno vraća u viši rang u narednoj sezoni.

BSK Borča 2 : 1 Budućnost
Studentski grad 0 : 4 OFK Beograd
Jedinstvo 2 : 0 BASK TEK
Zemun 3 : 1 Sinđelić
Radnički (O) 7 : 0 Borac
Torlak 6 : 3 Zvezdara
Brodarac 0 : 2 Teleoptik
Prva iskra 0 : 0 Ušće Novi Beograd