Zvezdara opet na jesenjem kodu, Ušće poslala kući sa četiri cveta u reveru

Zvezdara je danas ugostila momke iz razvojnog tima IMT-a i ovim susretom je zatvoreno 26. kolo. Početna inicijativa Zvezdare rezultirala je šansom u 10. minutu kada je Gusnić sa krila poslao centaršut na peterac, najviše je skočio Vuković i snažno šutirao glavom, golman gostiju je bio na visini zadatka. To što je propustio malo ranije Vuković je ispravio u 12. minutu, na pas Beriše prevario je golmana Blagojevića i ušetao se u gol.

Tandem Gusnić - Vuković na delu je i u 17. minutu, Blagojević je bio uspešniji i ovaj put sačuvao svoju mrežu. Znalački potom domaći čuvaju prednost, igrom kratkih pasova lagano osvajaju teren ne ulažući puno energije. Veliku priliku u 40. minutu za "bulke" nije realizovao Rak propustivši da svom timu obezbedi miran odlazak na odmor. Jedinu priliku u prvom poluvremenu za goste imao je Govedarica u 44. minutu, ali je bio neprecizan sa oko 12-13 metara.

Drugo poluvreme otvorio je Hrnjaz golom u 53. minutu kada je pobegao odbrani gostiju i rutinski loptu poslao kraj nemoćnog Blagojevića. Istovetan pogodak za Zvezdaru postignut je i dva minuta docnije, samo je ovoga puta strelac bio Vuković. Zvezdara je napokon igrom na nivou iz jesenje polusezone.

Rapsodija u zelenom nastavljena je u 77. minutu kada je gol postigao Gusnić pobegavši sporoj odbrani Ušća. Gosti u drugom poluvremenu deluju kao ekipa skupljena da igra za "tim moje ulice", pa ne čudi sto su doživeli rezultatsku katastrofu. Naredne subote Zvezdara putuje do Bariča gde se sastaje sa Prvom iskrom, dok Ušće Novi Beograd dočekuje Teleoptik.

ZVEZDARA - UŠĆE NOVI BEOGRAD 4:0 (1:0)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Gavranić Milan. POM.SUDIJE: Milanović Stefan i Obrenić Nenad. STRELCI: Vuković 12. i 55, Hrnjaz 53. i Gusnić 77.min (Zvezdara). ŽUTI KARTONI: Vukićević, Todorović i Nikolić (Zvezdara), Vesić i Bašanović (Ušće NB).

ZVEZDARA: Nikolić, Beriša, Rak, Sarić, Milićević, Gusnić (Zvizdić), Vukićević (Janković), Vuković (Dragojlović), Karić (Grbović), Hrnjaz (Tankosić), Todorović.

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Blagojević, Vesić (Ilić), Grković, Bašanović (Mihajlović), Trajković (Tomašević), Stevanović (Stojanović), Vasić, Govedarica, Gajić, Vujović, Milićević (Narančić).

Budućnost 1 : 0 Teleoptik
Zvezdara 4 : 0 Ušće Novi Beograd
Borac 0 : 5 Prva iskra
Sinđelić 3 : 1 Brodarac
BASK TEK 3 : 2 Torlak
OFK Beograd 1 : 0 Radnički (O)