Ivelja odlučio derbi, postigao po gol u protivničku i sopstvenu mrežu

Trenutno su Grafičar i Jedinstvo na mestima koja vode u baraž za popunu Super lige, a ko će njemu biti bliži znaće se posle 90 i nešto više minuta borbe iza juga "Marakane".

Ubljani su ušli bez respekta u meč, a Karikari u 7. minutu propušta idealnu priliku da ih dovede u vođstvo. Uzvratio je promašajem na drugoj strani Ivelja u 14. minutu posle idealnog centaršuta Ibanjeza. Igrao se 22. minut kada je Ivelja bio uspešniji, iskoristio je malu neopreznost u gostujućoj odbrani i sa 10 metara matirao nemoćnog Jovanovića.

Nisu prošla ni tri minuta, a Ivelja je bio strelac i u sopstvenu mrežu nespretno zahvativši loptu glavom nakon kornera za Ubljane. Ređaju se napadi na obe strane terena, igra je veoma živa. Do odmora je prvo Ivelja pokušao atraktivno "makazicama" u 44. minutu da savlada golmana gostiju, ali nije bio precizan, a potom je u prvom minutu nadoknade udarac Miladinovića sa 13-14 metara uspešno odbranio golman domaćih Marinković.

Najzapaženiji igrač danas je Ivelja, u 50. minutu sa ivice kaznenog prostora pogađa stativu, samo nekoliko centimetara da je bio precizniji Grafičar je mogao ponovo da povede. Prečku je potom u 55. minutu pogodio Adamović iz slobodnjaka sa neka 22 metra, ovaj put domaće je spasao okvir gola.

Lepa parada i odbrana domaćeg golmana viđena je u 64. minutu, Karikari je opalio kao iz topa sa 16-17 metara, a Marinković loptu izvadio ispod prečke. Tri minuta kasnije Ibanjez je poslao prizeman šut u donji levi ugao Ubljana, ovaj put se odbranom istakao Jovanović. Utakmica je veoma zanimljiva, sa puno dešavanja, pravi derbi. U 82. minutu se još jednom istakao gostujući golman odbranivši snažan udarac Stajiću sa 7-8 metara. Ono što su gosti promašili u 86. minutu graniči se sa nemogućim. Prvo je nakon duplog pasa sa Zubairom sam pred Marinkovića izbio Karikari i šutirao pravo u njega, a na odbijenu loptu je natrčao Milićević i sa 5 metara prebacio prazan gol.

Nerešen rezultat je ipak i najpravedniji, a on je najviše odgovarao rivalima današnjih aktera koji se bore za ulazak u baraž. U 5. kolu play-offa Grafičar je ponovo domaćin, u goste im stižu "kanarinci" iz Novog Sada, dok Ubljani nastavljaju krstarenje Beogradom, ovaj put na levoj obali Save ih dočekuje lider prvenstva IMT.

RFK GRAFIČAR - JEDINSTVO 1:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Petrović Nikola. POM.SUDIJE: Tomović Bojan i Šain Goran. STRELCI: Ivelja 22.min (Grafičar), Ivelja 25.min (a.g.) (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Nedeljković, Đurić i Vasiljević (Grafičar), Zubairu i Milovanović (Jedinstvo).

GRAFIČAR: S.Marinković, Nedeljković, Mijatović (Gojkov), Vasiljević (Stajić), Ivelja, Ćurić, Đurić, Vukičević, Radojević (Stojčev), Ibanjez, Dimitrić.

JEDINSTVO: Jovanović, Milanović, Doderović, Vladisavljević, Denić, Andrić, Miladinović (Milićević), Rajović, Karikari (Avrić), Adamović (Riznić), Zubairu.

Inđija Toyo Tires 2 : 0 IMT
RFK Grafičar 1 : 1 Jedinstvo (Ub)
Radnički (NB) 0 : 3 Železničar
Radnički (SM) 4 : 2 RFK Novi Sad 1921