Nova zaslužena pobeda trsteničana u borbi za vrh tabele

FK Trstenik PPT - foto: D.Ivanović

Posle pobede nad ekipom Blagotin izabranici Milana Milića su u 23. kolu Zone "Zapad" na svom stadionu savladali solidnu ekupu Sloge iz Despotovca rezultatom 3:1, poluvreme 1:1. Ovu utakmicu je sudio Slobodan Mitrović iz Vitine a pomoćnici su bili Miodrag Milošević iz Jagodine i Miloš Pavlović iz Paraćina. Delegat je bio Srđan Lukić iz Jagodine.

Bila je ovo zanimljiva, atraktivna i interensantna utakmica, trsteničani su dominirali i cilj im je na početku bio jasan pobeda u trci za vrh tabele. Mrežu gostiju iz Despotovca prvi je pogodio danas raspoloženi Uroš Grujić u 8. minutu, da bi u 39. minutu gosti uspeli da izjednače rezultat pogodkom Stefana Dragutinovića 1:1 što je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice u 48. minutu oštar start nad igračem domaćih i sudija pokazuje na penal. Iskusni kapiten Nenad Vasić je realizovao najstrožiju kaznu i doveo svoj tim u vođstvo 2:1. U 72. minutu ponovo na sceni Uroš Grujić i to je bio konačan rezultat ovog susreta 3:1.

Naredno 24. kolo trsteničani gostuju u Rakitovu kod OFK Lugomir, za sada drže 4. mesto na tabeli sa 49 bodova i uspešno prate tri kluba ispred sebe koji pretenduju za vrh tabele. Gosti iz Despotovca sledeće kolo igraju kući protiv ekipe Mladi borac iz Sedlara. Oni su trenutno na 12. mestu tabele sa 22 boda.