Derbi začelja više nego zasluženo pripao Bečejcima

Bečejci pre utakmice sa trenerom Damirom Dakićem - foto:  V. Jankov

Okršaj ekipa koje imaju najtanji bodovni saldo u nastavku prvenstva, više nego zasluženo pripao je Bečejcima. Zrenjaninci su samo u 79. minutu pripretili preko Popova, posle čijeg udarca glavom se isprečila stativa. Nasuprot njima, momci sa Tise postigli su šest golova i tako prekinuli niz od pet utakmica bez datog gola i boda, a mogli su, bar, još toliko! Najefikasniji bio je sa tri pogotka Itan Derviši, a jedan mu je poništen zbog ofsajd situacije.

Seriju golova otvorio je iskusni Čadomir Tomčić u 8. minutu. Prvo je ofanzivni defanzivac po levoj strani Preradov dobro šutirao sa boka, a neko izbio sa gol linije u korner. Posla udarca iz ugla najbolje se snašao Tomčić i iz blizine glavom poslao loptu u mrežu. Vođstvo je duplirano desetak minuta kasnije. Varga je odlično prošao po desnoj strani i centrirao, a Derviši postigao svoj prvi gol. U 27. minutu Varga je dobru igru krunisao golom, a u 34, minutu je dobru loptu Dabižljevića pretvorio u gol Derviši, pa se na odmor otišlo sa 4:0.

U nastavku su domaći digli „nogu sa gasa“ i epilog toga su samo dva gola u mraži gostiju. Prvo je u 65. minutu Janković asistirao Dervišiju za njagov treći gol, a tri minuta pre kraja Tedić je centrirao, a Živkov postigao prvenac u dresu Bečejaca za konačnih 6.0.