12.01.2013 Ž. Radivojević

Turnir u Rumi: Elita iz Jakova

Fudbalski festival dečijeg fudbala, koji se u Rumi organizuje pod nazivom „Novogodišnja radost 2013“ polako ulazi u samu završnicu. Odigrani su i turniri za godišta 1998. i 1999.    Rezultati utakmica četvrtine finala za 1998. godište: Elites (Jakovo) – Dominus (Surčin) 1:1, penalima 4:3, Eurošanel (Šabac) – OFK Šabac 1:1, penalima 3:4, Radnički (Sremska Mitrovica) – Internacional (Beograd) 2:0 i Jedinstvo (Mali Zvornik) –  ŠF Vojvodina Feniks (Bjeljina) 2:2, penalima 4:3. Polufinale, Elites – Radnički 1:0 i OFK Šabac – Jedinstvo 1:4. Utakmica za 3. mesto, Radnički – OFK Šabac 1:3. Finale, Elites – Jedinstvo 3:1. Najbolji igrač turnira bio je Saša Manić (Elites), strelac Filip Blagojević i golman Samir Potoković (oba iz Jedinstva, Mali Zvornik).    Rezultati utakmica četvrtine finala za 1999. godište: Han Pijesak – Sloven (Ruma) 0:0, 2:3, AF Ivan Obradović (Obrenovac) – OFK Šabac 1:0, Ruma – ŠF Vojvodina (Šid) 0:3 i Indjija ŠF Petar Puača 0:0, penalima 3:2. Polufinale: ŠF Vojvodina – Sloven 1:0 i AF Ivan Obradović – Indjija 0:0, penalima 4:3. Finale: ŠF Vojvodina – AF Ivan Obradović 3:1. Zbog nedostatka vremena, utakmica za 3. mesto Sloven – Indjija nije odigrana, već je nagradu za 3. mesto pripala Slovenu, koji je bio pobednik u svojoj grupi u prvoj fazi takmičenja. Najbolji golman bio je Branko Prpić (Sloven), strelac Nenad Simić i igrač Predrag Vladić (oba iz ŠF Vojvodina).