Miroljubivo kraj studenjaka

Radnički je u play-offu startovao pobedom u Inđiji, dok su Ubljani poslali Novosađane kući sa tri gola u mreži. Dakle, obe ekipe se nalaze u top formi. Ambicije gostiju sežu do baraža za Super ligu, pa su danas ušli angažovanije u meč. Lepu šansu da povedu imali su u 17. minutu, Miladinović je izveo slobodan udarac sa strane, a Karikari sa nekih 7-8 metara prebacio gol domaćih. Mladen Lukić je uzvratio u 22. minutu sa roglja šesnaesterca gostiju pogodio je rogalj gola.

Ubljani do pogotka stižu uz malo sreće u 31. minutu. Miladinović je šutirao sa dvadesetak metara, lopta je nekog iz odbrambenih redova zakačila u nogu i malo promenila smer, ali dovoljno da prevari golmana Lazarevića. Samo dva minuta kasnije posle kornera za Radnički na drugoj stativi se našao Slavko Lukić i sa svega dva metra gađao u stativu. Napori domaćih da izjednače urodili su plodom u 37. minutu, Nedeljković je uputio centaršut u srce šesnaesterca gde je izdominirao Gordić i loptu glavom poslao pod prečku. Poslednju priliku u prvom poluvremenu propustili su Ubljani u 45. minutu. Karikari nije najbolje odreagovao na Doderovićev centaršut, samo je okrznuo loptu, a bio je na svega 5 metara od gola protivnika.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Marjanović za domaće kada je pokušao atraktivno "makazicama" sa 5-6 metara, ali je bio neprecizan. Radnički je opasniji, više vremena provodi na polovini rivala sa Uba, međutim brava pred golom Jovanović je zaključana. Jedini pokušaji da ugroze gol su sa distance od 20 i više metara, ali golman Jedinstva se pokazao veoma pouzdanim.

Mogao je Veličković u 89. minutu da donese pobedu kada je pobegao odbrani gostiju, ali se u odsudnom trenutku spetljao, sustigao ga je Marković izblokirao šut i poslao loptu u korner. Tako je poslednja nada domaćih da uzmu sva tri boda propala. Radnički u nedelju gostuje u Novom Sadu, dok Jedinstvo u ponedeljak dočekuje Inđiju na Ubu.

RADNIČKI (NB) - JEDINSTVO 1:1 (1:1)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Ranisavić Saša. POM.SUDIJE: Tošić Miloš i Božović Boško. STRELCI: Gordić 37.min (Radnički NB), Miladinović 31.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Nedeljković (Radnički NB),  Milanović (Jedinstvo). CRVENI KARTON: Milanović 90+3.min (drugi žuti) (Jedinstvo).

RADNIČKI (NB): Lazarević, Nedeljković, Ilić, S.Lukić, Gulan (Đokić), Matejević, Marjanović (Veličković), Andrić (Nuredini), M.Lukić (Pešić), Gordić, Kojić (Obradović).

JEDINSTVO: Jovanović, Milanović, Doderović, Vladisavljević, Marković, Milićević (Zubairu), Denić, Miladinović, Rajović (Bošković), Karikari, Adamović (Riznić).

Radnički (SM) 1 : 3 IMT
Železničar 2 : 2 RFK Grafičar
RFK Novi Sad 1921 2 : 0 Inđija Toyo Tires
Radnički (NB) 1 : 1 Jedinstvo (Ub)