Tekstilac na stadionu kraj "Skrobare" opravadao ulogu favorita

U okviru 20. kola Srpske lige grupa "Vojvodina" ekipa Tekstilca iz Odžaka, na stadionu kraj "Skrobare", opravdala je ulogu favorita i prikazanom igrom zasluženo slavila protiv Radničkog rezultatom 0:3.

Poveli su gosti već u 3. minutu, kada je nakon faula domaćih slobodan udarac  izveo Đurić i nakon odličnog centaršuta pronašao Zekića koji je pogodio glavom  za 0:1. U 21. minutu probao je sa 6 metara makazicama Zulfić, lopta se odbila do Šavije koji je loptu poslao iza leđa golmana domaćih Cvijetića za 0:2. Igrač Tekstilca Nikolić  oprobao je šut sa 16 metara, na loptu je utrčao raspoloženi Šavija i povisio na 0:3 u 37. minutu.

U drugom poluvremenu nastavila se terenska inicijativa gostiju, da bi se nakon sat vremena igre oslobodili pritiska fudbaleri  Radničkog, ali uprkos tome  nije viđena nijedna ozbiljna prilike do kraja meča za oba tima..

U sledećem kolu fudbaleri Radničkog su slobodni, zatim 15. aprila dočekuju goste iz Rume.

RADNIČKI ZRENJANIN: Cvijetić, Janjatović, Kovačević, Jeftić, Rosić, Markoski, Kosović, Kozić, Šemić, Bugarin i Kvrgić. Zamenici igrča: Jović, Marković, Jonjev, Daničić, Vujović, Dragović i Brankov.

TEKSTILAC: Brać, Šiškov, Marjanović, Davidović, Zulfić, Šavija, Đurić,  Luković, Veselinović, Nikolić i Zekić. Zamenici igrača: Studen, Čirić, Dimković, Stanković, Plavšić, Vlaisavljević i Šormaz.

Podunavac 2 : 2 Stanišić
Tisa 1 : 1 Omladinac
Kabel 3 : 0 Jedinstvo
Borac (Š) 2 : 1 OFK Bačka
Hajduk 1912 2 : 2 Dinamo 1945
Bečej 1918 0 : 4 Naftagas