Novobeogradski mali derbi pripao "studentima"

Komšije sa Novog Beograda nalaze se pri dnu tabele, razdvaja ih samo bod, pa današnji susret na stadionu Bežanije pobedniku donosi više od tri boda.

Igrao se 6. minut kada gosti ne koriste stopostotnu priliku. Gajić je izbio sam pred gol domaćih, imao je vremena da se namesti, ali je brzopleto šutnuo sa 7-8 metara, lopta je završila pokraj desne stative. Potom gledamo međusobno nadmudrivanje i ravnotežu u igri koja je prekinuta u 22. minutu idealnom šansom za domaće. Kožović je sjajno uposlio Kuzmanovića, ovaj izlazi sam pred Blagojevića, lobuje ga, ali prebacuje i čitav gol.

Igra se sa puno tempa, napadi se smenjuju na obe strane. Gajić u 42. minutu nakon izvedenog kornera kasni za delić sekunde da ubaci loptu u gol "studenata" sa svega dva metra razdaljine. Jako dinamično prvo poluvreme, za potpun utisak nedostajali su golovi.

Veći posed u nastavku ima gostujuća ekipa, domaći su mudro zatvorili sve prilaze svom golu. Pokušao je Stevanović sa distance od preko 25 metara da iznenadi Bojovića u 61. minutu, lopta je prohujala veoma blizu gola domaćih. Ušće stiže do vođstva u 69. minutu, sjajno je Govedarica loptom iza leđa odbrane izbacio samog Stojanovića, ovaj nije propustio da realizuje šansu sa svega 5 metara udaljenosti.

U 75. minutu je došlo do gužve na terenu posle jednog starta gostujućeg igrača Govedarice, deblji kraj je izvukao Bašanović iz Ušća koji je isključen. Sa igračem manje u polju gosti su se povukli na svoju polovinu. Izdržali su pritisak do 86. minuta kada je posle dobre akcije napadačkog reda Studentskog grada izjednačio Mrđenović. Igrao se treći minut nadoknade kada je još jednom poklekla odbrana gostiju, gol za velika tri boda "studentima" doneo je rezervista Pavlović, za radost malobrojne domaće publike.

Naredne subote u terminu od 11 sati Studentski grad gostuje Prvoj iskri u Bariču, dok Ušće dočekuje još jednog konkurenta u borbi za goli srpskoligaški život BSK iz Borče.

STUDENTSKI GRAD - UŠĆE NOVI BEOGRAD 2:1 (0:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Božović Nikola. POM.SUDIJE: Majstorović Marko i Bratić Nemanja. STRELCI: Mrđenović 86. i Pavlović 90+3.min (St.grad), Stojanović 69.min (Ušće). ŽUTI KARTONI: Popadić (St.grad), Stevanović i Govedarica (Ušće). CRVENI KARTON: Bašanović 75.min (Ušće).

STUDENTSKI GRAD: Bojović, Mladenović, Stefanović, Džodan, Kožović, Popadić, Šljukić (Miketić), Paunović (Pavlović), Gavrilović (Mrđenović), Kuzmanović (Ramović), Janković (Dacić).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Blagojević, Vesić, Bašanović, Ilić, Trajković, Stevanović (Grković), Vasić, Govedarica (Mihajlović), Gajić (Panović), Vujović (Sićović), Stojanović.

Budućnost 0 : 0 Sinđelić
BASK TEK 2 : 0 Borac
OFK Beograd 2 : 0 Zvezdara
BSK Borča 1 : 1 Teleoptik
Studentski grad 2 : 1 Ušće Novi Beograd
Jedinstvo 0 : 0 Prva iskra