"Plavo-beli" uspešni u Lazarevcu

Četvrta pobeda OFK Beograda u nastavku šampionata, od kojih treća na gostujućem terenu. Romantičari su se na Karaburmu vratili trijumfalno i iz Lazarevca pobedivši domaći Borac sa 3-1 (1-1).

Utakmica je odigrana po pravom prolećnom vremenu i prelepom ambijentu koji su napravili gostujući navijači. Viđena je velika borba, a plavo-beli tim je tokom celog meča imao inicijativu.

Prvo poluvreme je završeno sa po jednim postignutim pogotkom na obe strane, a gol za klub sa Karaburme postigao je Marko Stojanović u 23. minutu. Domaći su došli do pogotka u 41. minutu kada je nakon dobrog kontranapada strelac bio Nikola Stojanović. U tom periodu igre beležimo nekoliko izglednih šansi od kojih je tri propustio Kaluđerović.

U nastavku igre slika na terenu je nepromenjena. Gosti imaju inicijativu, a domaćin se bori svim silama da bude ravnopravan na terenu. Utakmicu u svoju korist plavo-beli rešavaju nakon golova koje su postigli Tomislav Todorović u 60. i Halabrin u 85. minutu meča.

U narednom kolu igra se derbi kola kada na Omladinski stadion dolazi ekipa komšijske Zvezdare.

Torlak 1 : 2 Budućnost
Brodarac 2 : 0 Radnički (O)
Prva iskra 0 : 1 Zemun
Ušće Novi Beograd 0 : 0 Jedinstvo
Teleoptik 2 : 0 Studentski grad
Zvezdara 1 : 1 BSK Borča
Borac 1 : 3 OFK Beograd
Sinđelić 1 : 3 BASK TEK