Remi Zvezdare i BSK Borče na Bulbulderu

Zvezdara je posle dva poraza ovog proleća prepustila prvo mesto na tabeli Zemuncima i uz OFK Beograd sačinjava tercet koji je na vrhu tabele. Na drugoj strani Borčani su se tek pobedom minule nedelje nad lazarevačkim Borcem malo udaljili od opasne zone, ali i dalje im preti potop u niži rang.

Borčani igraju odvažno, na isteku 2. minuta preko Keče su mogli doći do vođstva, ali je on sa 6-7 metara umesto unutrašnje pogodio spoljni deo mreže. Posle te akcije sve se svodi na igru između dva šesnaesterca, gosti kontrolišu situaciju uprkos većem posedu domaće ekipe.

Prvu zrelu priliku za gol domaći nisu iskoristili u 26. minutu, najpre Đorđević, potom i Vuković šutevima iz blizine ne uspevaju da savladaju sigurnog Babića. Đorđević je i u 40. minutu pripretio gostima, njegov šut sa 18 metara završio je kraj same stative. Dva minuta kasnije promašaj Đorđevića graniči se sa nemogućim. Neometan sa 5 metara uspeo je da loptu pošalje pored stative, pa je najviše zahvaljujući njegovoj dekoncentrisanosti rezultat na poluvremenu glasio kao i na početku meča.

Odbrambeni blok gostiju funkcioniše besprekorno i u nastavku, a iz brze tranzicije u 61. minutu došli su u vođstvo. Petković je dubinskom loptom sa svoje polovine pronašao Dašića, a ovaj je zakoračivši u šesnaesterac naciljao sam ugao nemoćnog Manojlovića.

Zvezdara potom pokušava da razbije bunker Borčana, sve karte su bacili na napad. Zvizdić je u 73. minutu bio veoma blizu da izjednači rezultat, za malo je bio kratak. Do izjednačenja "bulke" stižu u 78. minutu. Na nabačenu loptu sa krila odreagovao je Janković vrativši povratnu Sariću, a ovaj je zakucao sa 5 metara pod prečku.

Između 81. i 83. minuta pripretili su Vukićević i Đorđević sa dvadesetak metara, golman gostiju je kod prvog šuta dobro intervenisao, dok je drugi završio pored gola. Na kraju je Čobeljić u 89. minutu mogao da reši utakmicu, ali je nakon dodavanja Gusnića sa desetak metara loptu poslao visoko iznad gola Borčana.

Požrtvovanom igrom gosti su odneli veliki bod kući, dok Zvezdara nastavlja sa slabim izdanjima ovog proleća. Sledeće subote na Karaburmi je veliki komšijski derbi, OFK Beograd će ugostiti Zvezdaru, dok u Borču stiže mlada i poletna ekipa Teleoptika.

ZVEZDARA - BSK BORČA 1:1 (0:0)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Milanović Stefan i Ljubojević Bogdan. STRELCI: Sarić 78.min (Zvezdara), Dašić 61.min (BSK). ŽUTI KARTONI: Beriša, Vukićević, Zvizdić i Grbović (Zvezdara), Petković, Radošević, Bogdanović i Dašić (BSK).

ZVEZDARA: Manojlović, Beriša (Grbović), Zvizdić, Sarić, Milićević, Milanović, Gusnić, Vukićević, Vuković (Čobeljić), Janković (Karić), Đorđević.

BSK BORČA: Babić, Radošević, Mitrović, Koštić, Stanić, N.Stegnjaja (Bogdanović), Radić (Milošević), Petković, Rančić (Đelmaš), Keča (Stoiljković), Dašić.

Torlak 1 : 2 Budućnost
Brodarac 2 : 0 Radnički (O)
Prva iskra 0 : 1 Zemun
Ušće Novi Beograd 0 : 0 Jedinstvo
Teleoptik 2 : 0 Studentski grad
Zvezdara 1 : 1 BSK Borča