"Brzi voz" bolji od Bečejaca

Fudbaleri Dinama 1945

Fudbaleri "brzog voza" su pred svojim navijačima uspeli su posle dobre i efikasne igre da ostvare drugu pobedu zeradiom ovaj put protiv gostiju iz Bečeja koji su se predstavili kao dobra ekipa. Mlada ekipa domaćeg tima i na ovom meču pokazala je veliku želju i borbenost da osvoje tri boda sa kojima su se približili sredini tabele.

U tri kola prolećnog dela Pančevci su osvojili sedam bodova. Od prvog minuta vodila se otvorena igra sa puno duela bez ozbiljnijih prilika za gol. U 44. minuti posle proigravanja Damjana Markovića do Vučinića koji je bio brži od golmana Drinčića i zatresao mrežu za vođstvo svog tima. U poslednjem minutu prvog poluvremena kapiten Stojanovski je izveo slobodan udarac sa nekih dvadesetak metara, ali je Drinčić sačuvao svoju mrežu.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri znalački su čuvali prednost i imali više loptu u posedu. Posle duge lopte tri minuta pre kraja meča koju je degažirao golman Nikola Stepanović loptu je primio Vanja Đošić i izašao ispred golmana Milovanova i udvostručio prednost Pančevaca. U drugom minuti nadoknade domaći tim posle dobre akcije postigao je još jedan pogodak,a strelac je bio Jankulov za konačnih 3:0 na utakmici.

DINAMO 1945  3 (1)  - BEČEJ 1918     0 (0)

Pančevo. Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Čekičević (Morović) . Strelci: Vučinić u 44, V.Đošić u 89, Jankulov u 90+2 minuti. Žuti kartoni: V.Đošić (Dinamo 1945), Tomić (Bečej 1918). Igrač utakmice: Nikolić.

DINAMO 1945: Stepanović , Klještan, Mojsilović, Stošković, Stojanovski, Nikolić, D.Marković (od 66. V.Đošić), Petrović 7,5 (od 81. Jankulov ), V.Marković, Jambrušić  (od 88. Točilovac ), Vučinić (od 66. Milijašević ).

BEČEJ 1918: Drinčić (od 58 Milovanov), Ćuk, Varga, Tutnjević , Živkov (od 58. Dabižljević 6,5), Derviši  (od 81. Janković ), Zeljković , Tedić  (od 70. Hasičić ), Tomić , Preradov, Tomčić

Tekstilac 1 : 0 1. Maj Ruma
Naftagas 3 : 1 Radnički (Zr)
Dinamo 1945 3 : 0 Bečej 1918
OFK Bačka 3 : 2 Hajduk 1912
Jedinstvo 0 : 1 Borac (Š)
Omladinac 1 : 3 Kabel