Nikola Miljković iz slobodnog udarca obezbedio pobedu trsteničana u derbiju kola

Detalj sa meča - foto: D.Ivanović

Na stadionu kraj Morave u Trsteniku odigran je derbi 17. prvenstvenog kola ’’Zona Zapad’’ u kome su snage odmerili stari dobro poznati rivali, Trstenik PPT i Župa iz Aleksandrovca. pobedili su trsteničani rezultatom 1:0, poluvreme 0:0 a jedini pogodak iz slobodnog udarca postigao je Nikola Miljković u 62. minutu.

Utakmicu je vodio glavni arbitar Miloš R.Milenković iz Niša, a sa strana su mu pomagali Mateja Tomić i Andrija Kostić. Delegat i kontrolor ovog susreta bio je Milutin Lazarević.

Veoma važni bodovi za vrh tabele, posle ovog odigranog kola trsteničani su na trećem mestu sa 36 bodova dok su gosti iz Aleksandrovca na 10. mestu tabele sa 18 bodova.

Utakmica je bila veoma borbena bez mnogo prilika za postizanje pogodka. Domaći su se bolje snašli i slavili pobedu, moramo reći da su izabranici šefa stručnog štaba trsteničana Milana Milića dobro startovali u nastavku drugog dela prvenstva u ’’Zoni Zapad’’ u narednom 18. kolu gostuju u Mijatovcu kod ekipe Jedinstvo. Trsteničani se nadaju pobedi u ovom susretu i  da će ostati u trci za vrh tabele. Uprava i igrači Trstenika PPT se zahvaljuju velikom broju navijača koji su ih  tokom celog susreta bodrili tim i sa stadiona kraj Morave otišli zadovoljni. fudbalski klub Župa u sledećem kolu u Aleksandrovcu dočekuju ekipu Mladog Borca iz Sedlara i oni očekuju pobedu u tom meču.