06.03.2023 Stevan Davidović

Spala knjiga na sedam slova

Siguran tandem – Zoran Ćurčić i Borislav Radosavljev

Da je futsal u ozbiljnoj krizi u Vojvodini potvrđuju i događaji koji su obeležili predah u Futsal ligi Vojvodine. Naime posle Kikinde, koja je takmičenje napustila već posle prvog kola, u zimskoj pauzi na isti korak odlučili su se Hajduk iz Kule i ŽAK junior iz Sombora, tako da su njihovi rezultati brisali, a Futsal liga Vojvodine ostala sa samo sedam klubova.

U 11 kolu u Subotici Full Feel je izgubio od novobečejske Tise 2:5 (1:2), dok je u Vršcu pravo iznenađenje priredila ekipa Omladinca iz Novih Banovaca koji je pobedio favorizovani Forum 2:4 (1:2).

Novobečejci su u Subotici veoma brzo došli do vođstva od 0:2, golovima Borislava Ikraševa i Žarka Kubiljskog, da bi u poslednjem minutu prvog poluvremena Uroš Sedlić smanjio na 1:2 što je bio rezultat u poluvremenu.

U nastavku Novobečejci su diktirali tempo, da bi u 27. minutu Kobiljski svojim drugim golom prednost povećao na 1:3. U 36 minutu u listu strelaca upisali su se Davor Francišković iz domaćeg tima i Lazar Letić iz Tise za (2:4). U poslednjem minutu domaći su igrali bez golmana sa 5 igrača u napadu, ali tu prednost nisu iskoristili, pošto je Zoran Ćurčić uspešno odbranio udarac domaćih i od svog gola loptu poslao u mrežu domaćina za konačnih 2:5.

Narednog vikenda, u 12. kolu igraju se samo dve utakmice, a najzanimljiviji susret očekuje se u Novom Bečeju, gde će snage odmeriti Tisa i vodeći Leteći Holanđanin iz Vrbasa. U prvom delu prvenstva u Vrbasu slavio je domaćin 4:3, dok u Novim Banovcima Omladinac dočekuje Kraljevićevo iz Kačareva.

Full Feel – Tisa 2:5 (1:2)

Subotica: Sala Tehničke škole „Ivan Sarić“. Sudije: Vladimir Blažon (Ruma), Branislav Ljubinković (Ruma), Nemanja Ranković (Jarak). Strelci: Sedlić u 20. i Francišković u 36. za Full Fell, a Ikrašev u 12, Ž. Kobiljski 15, 27, Letić 36. i Ćurčić u 40. minutu za Tisu. Žuti kartoni: Gavrić (Full Fell), Ikrašev (Tisa).

Full Feel: Vukanović, Grabež, Francišković, Gavrić, Ivanović, Mitrović, Kurušić, Vujić, Bondžić, Šafranj, Mamužić, Sedlić, Spremo, Džever

Tisa: Ćurčić, Ž. Kobiljski, Mesaroš, Dražić, Letić, Radosavljev, Kočović, Ostojić, Ikrašev.

Tekst i foto: Stevan Davidović

Full Feel 2 : 5 Tisa
Kraljevićevo 9 : 5 Indians 2013
Forum 2 : 4 Omladinac