LŠ: Poraz Radničkog od Jadrana

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

U devetom kolu Lige šampiona vaterpolisti Radničkog poraženi su od jednog od glavnih konkurenata za plasman na "fajnal-ejt", splitskog Jadrana, na svom bazenu, rezultatom 13:11. Šumadinci su tako značajno umanjili šanse da se nađu na završnom turniru, pa je pred njima do kraja sezone jako težak zadatak.

Kragujevčani su jako loše otvorili utakmicu i probudili se tek početkom drugog poluvremena, kada je gost imao prednost od pet golova (9:4). Uzalud je trener Stevanović pokušavao promenama golmana da pokvari solidno šutersko izdanje gostiju, predvođenih Jerkom Marinić Kragićem i Marinom Tomasovićem, koji su već do poluvremena imali po tri gola na svom kontu.

Potom su postepeno domaći topili zaostatak, u nekoliko navrata dolazili do „minus dva“, ali nisu uspeli da nadoknade loše izdanje iz prvog dela. Imali su još nekoliko dobrih prilika da ozbiljnije ugroze vođstvo rivala, ali nisu uspeli da iskoriste stvorene šanse.

Splićane su do pobede predvodili Jerko Marinić Kragić i Marin Tomasović sa po četiri gola, koliko su na drugoj strani postigli i Nikola Lukić i Aleksa Ukropina.

Kragujevčani i dalje zaostaju četiri boda za četvrtoplasiranim Vuljagmenijem, ali ih je sada Jadran prestigao i beži im jedan u trci za „fajnal-ejt“.

Sledi pauza zbog reprezentativnih obaveza, posle koje Radnički gostuje gruzijskom Dinamu, 22. marta.

Radnički - Jadran 11:13 (1:4, 3:4, 4:2, 3:3)

KRAGUJEVAC – Bazen: SPD „Radnički“. Sudije: Stavridis (Grčka) i Kovač (Mađarska).

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević, Janković 2, Ćuk 1, Gavrilović, Ukropina 4, Poznanović, Pljevančić, Antić, Lukić 4, Vrlić, Todorovski. Trener: Stevanović.

JADRAN: Marcelić, Burić 1, Marinić Kragić 4, Čagalj 1, Butić 2, Pejković, Bukić, Zović 1, Tomasović 4, Dobud, Šetka, Dužević, Anić. Trener: Marelja.

NC Vouliagmeni 6 : 14 Olympiacos CFP
Pro Recco 8 : 9 CNA Barceloneta
Waspo 98 Hannover 8 : 10 Dinamo Tbilisi
SPD Radnički 11 : 13 Jadran ST