"Lale" procvetale kraj Ibra

Najefikasniji u meču sa Vojvodinom - Zoran Paunović košarkaš Sloge Foto: M. Živković

U zaostalom meču 19. kola AdmiralBet KLS, Sloga je u Kraljevu protiv Vojvodine doživela prvi poraz na domaćem terenu na kome je ove sezone imala stoprocentan učinak. Odlično su počeli „beli“ koji su i u ovom meču bili lišeni pomoći povređenoih Mastovića i Stajčića, dok je kažnjeni trener Dimitrijević sedeo na tribini. Vođstvo od 9-2 i nešto kasnije 15-6 bilo je dovoljno da Kraljevčani prvu četvrtinu reše u svoju korist 23-19. Sve vreme je Sloga bila u vođstvu, Vojvodina se zahvaljujući Banjcu približila na 36-35, alu su Dan i Petrović vratili Slogi sedam poena prednosti. Nekoliko Sloginih lošijih napada i nepreciznost Elvisa Čekića omogućili su Novosađanima da preko Beslaća dođu do izjednačenja 45-45, to je bio i rezultat prvog poluvremena ovog meča.

Dušan Beslać je trojkom doneo i prvo vođstvo gostima na početku treće četvrtine, ali je Paunović na isti način uzvratio. Krenula je igra koš za koš u kojoj su gosti bili smireniji, sa više igrača u rotaciji i razigranim Beslaćem. Krilni centra Vojvodine je u ovoj četvrtini postigao 11 poena i doneo svom timu pet poena prednosti pred poslednjih deset minuta 64-69. Sloga bez centara bila je ineferiorna u skoku, Novosađani su često imali posle prvog i drugi i treći, nekada i četvrti napad koji bi obično završavali trojkom. U 32. minutu Vojvodina je povela 75-68 posle dve vezane trojke Jovovića. Nešto kasnije, Dušan Beslać donosi kapitalno vođstvo „lalama“ 78-69. Usledila je neverovatna serija Sloge od 11-0 koju su kreirali Stamenić sa dve i Paunović sa jednom trojkom, te Amerikanac Lemont Dan sa dva poena. Dvorana je proključala, sve je ponovo bilo neizvesno. Usledilo je nadmudrivanje Dana i Stefana Mitrovića koji je trojkama držao Vojvodinu u igri. Na 23 sekunde pre kraja Sloga je u vođstvu 88-87, a Nedeljkov sam pod košem „belih“. Na scenu stupa Elvis Čekić i blokadom sprečava sigurne poene gostiju, na drugoj strani Lemont Dan postiže dva slobodna bacanja i Sloga dolazi do vođstva 90-87. Vojvodina postiže lake poene preko Šajina, posle promašaja Ljubičića. Kraljevčani su imali posed 14 sekundi pre kraja. Dan je bio polovično uspešan sa linije penala, dok je Nedeljkov na drugoj strani bio siguran penaldžija i rezultat je glasio 91-91, tačno šest sekundi pre kraja.

U tom vremenu Zoran Paunović je iz teške pozicije promašio i ušlo se u produžetak. U dodatnih pet minuta Vojvodina nije mogla da postigne koš, kraljevački „lavovi“ su odigrali borbeno i preko granice izdržljivosti. Bogdan Savić i Lemont Dan su postigli osam poena za domaće za vođstvo 99-91 na 1:43 do kraja utakmice. Tu nije bio kraj. Nedeljkov i Beslać su posle tajm auta režirali seriju Novosađana 7-0 i domaći su ponovo imali samo poen prednosti. Paunović pogaša iz prodora, Nedeljkov uzvraća sa linije penala, ali potom Paunović pogađa samo jedno bacanje, a Nedeljkov poenima donosi izjednačenje. Dan je imao šut za pobedu, ali lopta nije htela u obruč, 102-102. Usledio je i drugi produžetak. Novih pert minuta igre Vojvodina je počela sa dve trojke do tada ne zapaženog Ljubičića. Sloga se mučila da postigne koš, a gosti u par navrata nisu koristili priliku da uvećaju prednost i reše pitanje pobednika. Sloga se nije predala, uspeli su „beli“ da smanje vođstvo gostiju 107-108, 10 sekundi pre kraja. Beslać je sa linije penala pogodio dva bacanja, Stamenić nije pogodio trojku i priči je konačno došao kraj. Vojvodina je pobedila 110-107,a Sloga doživela prvi poraz kraj Ibra ove sezone.

SLOGA – VOJVODINA 107 – 110 (23-19, 22-26, 19-24, 27-22, 11-11, 5-8)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 800 Sudije: Jevtović, Đalić, Šipka

SLOGA: Dan 25 (6 sk, 8 as), Paunović 31 (7 sk), Petrović 9, Savić 6, Matović, Andervud 9 (7 sk), Todosijević, Čekić 12 (8 sk), Bojanić, Simeunović 8, Stamenić 6.

VOJVODINA: Banjac 11, Beslać 25 (10 sk), Nedeljkov 17, Ljubičić 6 (6 as), Gaćeša 4 (8 sk), Pešaković 13, Šajin 15 (6 sk), Mitrović 9, Živković, Čamapara, Stanojević 2, Jovović 8.

Čačak 94 Quantox 79 : 85 Spartak Office Shoes
Zdravlje Leskovac 97 : 90 Kolubara LA 2003
Metalac 83 : 63 Tamiš
Sloga 107 : 110 Vojvodina