SAS doživeo minimalan poraz od Spartaka

Futsaleri SAS-a u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva, pred domaćom publikom u Kristalnoj dvorani, dočekali su odličnu ekipu Spartaka iz Subotice i doživeli prvi poraz u dosadašnjem toku prvenstva  rezultatom 5:6. Bez obzira na večerašnji rezultat SAS je zasluženo zauzeo prvo mesto i proslavio titulu jesenjeg prvaka Druge futsal lige.

Golom Tomića u 3. minutu gosti dolaze do vođstva. Matić nakon jakog i preciznog šuta desno iskosa sa 12 metara pogađa suprotan ugao golmana gostiju Bjelice za 1:1.
Gosti u 14. minutu, opet preko Tomića, dolaze do vođstva od 1:2. Igrač Spartaka Guberinić nakon odličnog solo prodora postiže pogodak za 1:3 u 17. minutu. Pred sam kraj prvog poluvremena Lučanović povisuje na 1:4 za goste iz Subotice.

Na početku drugog poluvremena, na asistenciju Silija, Guberinić postiže gol za 1:5. U 28. minutu Lojpur odlično pronalazi Delića koji smanjuje na 2:5. Gosti preko Celina, u 34. minutu,  tresu mrežu Rodića za 2:6, od tog trenutka ekipa  SAS-a igra sa igračem golmanom i ubrzo preko Škorića smanjuje na 3:6. Aranitović na drugoj stativi proigrava Matića koji u 36. minutu  pogađa za 4:6. Vršili su igrači SAS-a konstantan pritisak na gol gostiju i Aranitović efektno završava akciju pogodivši same rašlje golmana gostiju za 5:6. U poslednjih 10 sekundi imao je Radenković priliku da izjednači, ali lopta je završila iznad gola za konačnih 5:6 i prvi poraz ekipe SAS-a ove sezone.

SAS je jesenji prvak sa osvojena 32 boda, 10 pobeda, dve nerešene utakmice i jednim porazom. Ekipa Sime Batinice ove polusezone postigla je 57, a primila 27 golova.

KFM SAS: Rodić, Radenković, Arantinović, Škorić, Novković. Zamenici igrača:Popović, Lojpur, Marković, Pančić,Bačvanski, Živanov, Šarenac, Matić i Delić. Treneri: Milivoj Sima Batinica i nekadašnji reprezentativac u futsalu Milosavac Vladimir.

SPARTAK GP: Bjelica, Lučanović, Guberinić, Sili, Tomić. Zamenici igrača: Celin, Mijatović, Spremo, Bursač, Bašić, Čičić i Stanić.

Winter sport 6 : 0 Leskovac
SU Banjica 011 8 : 5 Gvozdeni puk
Jastrebac 7 : 4 Smederevo
SAS 5 : 6 Spartak GP
Ekonomist 1 : 5 Partenon
Kalča 3 : 3 Požarevac