Vojvodina i na oproštaju doživela katastrofu

Gradištanci su već okrenuli leđa Vojvođanskoj ligi - foto: V. Jankov

Bačkogradištaci tonu sve dublje! Na oproštaju od polusezone pretrpeli su ubedljiv poraz od samo stepenici više plasiranog Obilića i sada su na putu za ispadanje u Subotičku ligu. Malo je verovatno da će najavljena Vanredna izborna skupština za 25. novembar nešto znatno bitnije promeniti.

Što se utakmice tiče, Zmajevčani su rešili pitanje pobednika već u prvom poluvremenu, koje su rešili golovima Uzelca, Miloša Markovića i Mirkovića sa 3:0.

Nastavak utakmice su i jedni i drugi odradili zato što su morali, pogoto kada je Kobilarev povećeo rezultat na 4:0 za Zmajevčane. Uspeo je Rondović u 70. minute da postigne počasni pogodak za Gradištance, koji su od 78. minuta igrali sa desetoricom, jer se Tešanović povredio, a nije imao ko da uđe kao zamena, pošto su dve izmene već izvršene. Tužno, da tužnije ne može biti.

Vojvodina - Obilić 1:5 (0:3)

Bačko Gradište: Igralište u SC “Đorđe Tapavica Džoja”. Gledalaca: 100. Sudija: Nemanja Kuzmanović (Kula). Strelci: Rondović u 70. minute za Vojvodinu, a Uzelac u 11. Mi. Marković u 19. i 79, Mirković u 40. i N. Kobilarov u 63. minutu za Obilić. Žuti kartoni: Tešanović, Pelengić, Rondović, Draško, Dopuđ (Vojvodina), a Mirković, M. Kobilarov, Koprivica, Mi. Marković, Pavićević (Obilić).

Vojvodina: Kozarski (od 53. Bošnjak), Ilić (od 53 Dopuđ), Draško, Rondović, Tomić, Tešanović, Pelengić, Savkov, Kiš, Mihajlović, Novaković.
Obilić: Kalinić, Mirković, Knežević, M. Kobilarov, N.Kobilarov (od 83. Đorđić), Uzelac (od 65. Pavićević), Mi.Marković, Pilipović, Koprivica, Ma. Marković (od 83 Ivošev), Licenberger.

Radnički 1918 2 : 0 Sloga
Krila Krajine 1 : 0 Preporod
OFK Mladost APA 1 : 2 Radnički 1905
Mladost (BP) 0 : 0 Hercegovac
Bačka 1901 2 : 0 Mladost (T)
Vojvodina 1 : 5 Obilić