Pobeda sa dozom upozorenja

Zoran Paunović u prodoru pored kapitena Mladosti Milenkovića

Uvodni meč 9. kola AdmiralBet KLS odigrali su u Kraljevu Sloga i Mladost Maks Bet iz Zemuna. Sloga se kompletirala povratkom kapitena Matovića u tim, stigao je i Kalil koji je sa reprezentacijom Libana igrao odlučujuće bitke za odlazak na SP 2023. Ipak, Sloga je igrala slabo, kako je naglasio trener Dimitrijević na pres konferenciji posle meča "tužno", pa je od svega najbolji samo krajnji rezultat. Domaći su krenuli furiozno, odmah stekli prednost 7-2, 14-8, ali se Zemunci nisu predavali. Marković je sa par poena držao rezultatski priključak. Sloga je zahvaljujući Simeunovića i njegovih pet vezanih poena stigla do 23-15, što je bio odgovor „belih“ na alejup Armstronga. I u drugoj četvrtini gledali smo istu sliku na parketu sportskog hrama na desnoj obali Ibra. Sloga je imala prednost ne veću od četiri poena, Mladost činila sve da izjednači, ali ni sjajne role Armstronga i Renarda Dejvisa nisu im pomogle da ostvare cilj. Ipak, posle odlične odbrane gostiju i nekoliko grešaka domaćih košarkaša, trojkom kapitena Milenkovića, Zemunci su prvi put poveli u meču 31-30. Do odlaska na veliki odmor Sloga je povratila prednost, ali nije uspela da se rezultatski odlepi i bilo je jasno da nas čeka veoma neizvesno drugo poluvreme.

Na početku drugog poluvremena gkledali smo rezultatskun klackalicu sve dok Simeunović nije pogodio trojku,a onda se razigrao Andervud sa nekoliko presečenih lopti i poena u svom stilu doneo je Slogi vođstvo 57-50. U 28. minutu Sloga je stigla i do prve dvocifrene prednosti, 63-52, posle poena Miloša Stajčića. Imala bi Sloga dvocifrenu prednost i na kraju treće četvrtine u kojoj su „beli“ postigli 31 poen, ali je Teri Li Armstrong postigao trojku sa više od pola terena uz zvuk sirene i za ovacije objektivne kraljevačke publike. Na početku poslednje četvrtine delovalo je da će Armstrong, uz podršku probuđenog Živojinovića staviti na muke Kraljevčane. Ipak, kako je vreme odmicalo, Sloga je pronalazila rešenja, pa je Nikolić sa četiri vezana poena ponovo vratio opipljivu prednost 77-68. Usledio je predah sa klupe Zemunaca i serija gostiju gde je trojku pogodio Živojinović,a po dva poena postigli Armstrong i Renard Dejvis. Na semaforu 77-75 i nova drama u najavi. Ključni trenutak meča je trojka Paunovića i greška Milenkovića kome je ispala lopta kada je bio sam na šutu za tri poena. Odlični Nemanja Nikolić smireno je doveo svoj tim do vredne pobede 87-77.

Sloga teškom mukom slomila Mladost

SLOGA – MLADOST MAKS BET  87 – 77 (24-17, 13-19, 31-24, 19-17)

Nova sportska dvorana u Kraljevu  Gledalaca: 800  Sudije: Jevtović, Miloradović,Marković

SLOGA: Kalil, Paunović 17, Petrović 2, Stajčić 8, Matović 2 (6 sk), Nikolić 18 (5 sk, 8 as), Andervud 12 (6 sk), Jordović, Čekić 6, Bojanić, Simeunović 14 (5 sk), Stamenić 6

MLADOST MAKS BET: Živojinović 11 (8 sk), Renard Dejvis 14, Dobrašinović 1, Marković 13 (7 sk), Pavlović, Milenković 12, Armstrong 22 (5 sk), Bjeličić 1, Đoković, Radaković 3

OKK Novi Pazar 64 : 66 Spartak Office Shoes
Zlatibor Gold gondola 98 : 77 Vršac
Sloga 87 : 77 Mladost MaxBet
Metalac 95 : 69 OKK Beograd
Zdravlje Leskovac 66 : 67 Dunav
Čačak 94 Quantox 76 : 82 Dynamic BalkanBet