"Malene" preko trnja do šeste vezane pobede

"Malene" se mučile za šestu uzastopnu pobedu

Krajnji rezultat meča odigranog u predivnom ambijentu kraljevačke „kutije šibica“ ne odslikava pravo stanje stvari. Posle pet uzastopnih pobeda, lider kao da se malo umorio. Jako loše su ušle u meč izabrnice Nikole Jovanovića, bez ideje u organizaciji igre i sa očajnim šutem. Bukvalno ništa nisu mogle da pogode. To je borbena i neugodna ekipa iz Novog Sada znala da iskoristi. Anđela Radović, prošle sezone igračica Kraljeva, sjajno je komandovala ekipom u terenu, pratile su je Milinković Savić i Ždrnja i Novosadska ŽKA je na kraju prve četvrtine imala velikih 23-14. Niko ove sezone nije na takav način vodio i nadigrao „malene“. Kraljevčanke su tek u 14.vminutu utakmice, posle poena Nine Tešić, prvi put povele 26-25, a odlazak na pet poena prednosti za domaće bio je signal da reaguje klupa gostiju.

To se isplatilo, usledilo je brzo izjednačenje kome su kumovala i četiri promašena slobodna bacanja Ivane Brajković. U samom finišu susreta Novosađanke dva puta nisu pogodile za tri poena, a u kontranapadima Izli je pogodila, pa je na veliki odmor domaći sastav otišao sa četiri poena prednosti 37-33. Sve do tri minuta pre kraja treće četvrtine domaće su imale sa o tri poena prednosti,a onda je Rajić pogodila trojku, nešto kasnije i Mehović. Razigrala se Ivana Brajković (dab-dabl učinak), u koprodukciji sa Draganom Gobeljić prosto su zatrpale koš gošći i Kraljevo je već početkom poslednje četvrtine došlo na 20 poena prednosti. Bio je to znak da je pobednik odlučen, a do kraja utakmice se samo postavljalo pitanje konačne koš razlike u korist domnaćeg sastava.

ŽKK KRALjEVO – NOVOSADSKA ŽKA 89 - 74 (14-23, 23-10, 28-17, 24-24)

Dvorana: Kutija šibica na Ibarskom keju Gledalaca: 1000 Sudije: Kostić, Ćirić i Širko (svi Beograd)

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 15 (7 sk, 8 as), Izli 26 (8 sk, 6 as, 8 il), Brajković 17 (10 sk), Stevanović, Vasiljević, Radovanović, Stojanović, Biočanin 6 (6 sk), Nestorov 5 (5 as), Mehović 11 (5 sk, 5 as), Tešić 6 (5 sk), Rajić 3

NOVOSADSKA ŽKA: Babajić 6, Đurić 3, Perić 8 (7 sk), Ždrnja 14 (5 sk), Đalinac 5, Milinković-Savić 8 (6 sk), Radović 11 (7 as), Jekić, Janković 6, Prcović 2, Krakić 11, Bošnjaković

Partizan 1953 69 : 70 Sloga MAYA CONSULTING
Vršac 54 : 84 Vrbas Medela
Crvena zvezda 94 : 44 Duga
SPD Radnički 57 : 94 Vojvodina 021
Kraljevo 89 : 74 Novosadska ŽKA
Art Basket 102 : 54 Spartak