Sloga nadvisila Ere

Žad Kalil, plejmejker Sloge u duelu sa Matićem iz Slobode Foto: G. Šljivić

Posle dva poraza u ABA 2 ligi, Sloga je ugostila užičku Slobodu i ponovo nije mogla da računa na sve igrače. Odsutni su bili kapiten Stefan Matović i košgeter Jovan Stamenić, što je bila nova briga trenera Marka Dimitrijevića. Puna tri minuta Sloga nije uspela da postigne koš,a kada je to učinila, povratnik u tim posle suspenzije, Nemanja Nikolić je pogodio trojku. U jednom trenutku bilo je košgetersko nadmetanje Nikolića i Ćubića koji je samo pogađao za Ere. Posle lakih poena Andervuda i Stajčića, Sloga je stigla do pristojnih 16-9,a tajm autom je reagovao Velimir Gašić, trener Slobode. Do kraja ove četvrtine još su samo gosti postigli dva poena. Sloboda je uspela na početku drugog kvartala da se približi na poen zaostatka, 18-17, ali su Kraljevčani imali odgovor. Trojka Kalila i laki poena Čekića i „beli“ su došli do kapitalnih 29-20. U tim trenucima se teže povredio košarkaš gostiju Aleksa Ćubić,a Nikolić je sa linije penala doneo domaćima prvu dvocifrenu prednost 30-20. Puleni Velimira Gašića nisu imali nameru da se predaju, uspeli su da odbrane nekoliko napada domaćih, a Matić sa 2+1 i Ćirković trojkom su rezultatski vratili Ere u igru, 31-28. Na veliki odmor se otišlo pri vođstvu domaćih 34-30, ali treba reći da je Sloga očajno šutirala slobodna bacanja 11-5.

Sloga je treću četvrtinu počela loše, agresivna odbrana Slobode donela je i lake poene gostima koji su brzo izjednačili. Nije bilo panike u redovima domaćih, mudro je Marko Dimitrijević savetovao igrače i usledila je serija domaćih 10-0, za vođstvo 46-36. Uspeli su Kraljevčani da sačuvaju tu prednost do kraja treće četvrtine, 58-48. Početak poslednje deonice obeležio je mladi Petar Bogićević koji je pogodio dve trojke i ponovo smanjio prednost domaćih, 62-58. Iako su u prvom poluvremenu pogodili samo dve trojke, gosti su u poslednjoj četvrtini bili vrlo raspucani i serijom trojki došli na poen zaostatka. Sloga zahvaljujući dobroj odbrani i Zoranu Paunoviću uspela da zadrži prednost 73-65. Do kraja je Sloga odigrala vrlo sigurno i na kraju zabeležila četvrti trijumf u sezoni rezultatom 79-66.

SLOGA – SLOBODA 79 – 66 (16-11, 18-19, 24-18, 21-18)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 800 Sudije: Prpa, Pešić i Ilić

SLOGA: Kalil 11 (5 as), Paunović 15 (5 sk), Petrović, Stajčić 4, Savić, Nikolić 9, Andervud 10, Jordović, Todosijević, Čekić 12 (6 sk), Bojanić, Simeunović 18 (5 as)

SLOBODA: Nekić, Bogićević 8, Ćirković 15, Ćubić 6, Kapetanović, Aksentijević 7 (5 sk), Božić 6, Matić 13, Ilić, Vukajlović, Miladinović 11, Matović

Mladost MaxBet 99 : 113 Spartak Office Shoes
Vršac 95 : 79 OKK Beograd
OKK Novi Pazar 103 : 68 Dunav
Zlatibor Gold gondola 74 : 87 Dynamic BalkanBet