Partizan u derbiju omladinaca bolji od Crvene zvezde

Posle uspeha crveno-belih u omladinskoj ligi šampiona i eliminacije Omonije sa Kipra na talonu je derbi protiv večitog rivala iz Humske. Ono što je najlepše bilo videti su prepune tribine iz juga Marakane. Gosti su počeli bolje, Vanja Vlahović je u 9 minutu sa 7-8 metara uzdrmao prečku, odbijenu loptu Trifunović je pokušao da pošalje u mrežu, ali je Miladinović odbranio. Potom je i Petković pripretio u 12. minutu šutem sa 18 metara, Miladinović je još jednom istakao svoje golmanske kvalitete. Mnogo bolju igru Partizan je krunisao u 19. minutu. Nakon sjajnog prodora i dodavanja Jevremovića, Petković je sa desetak metara loptu poslao pod prečku.

Zvezda iz prvog udarca na gol u 29. minutu stiže u egal i to kakvog udarca! Mijatović je, na asistenciju Marića, uhvatio "makazice" sa penala i loptu poslao u rašlje nemoćnog Mihajlovića. Zvezda nakon gola nastavlja sa atacima, a u 41. minutu posle trećeg uzastopnog kornera koji je izveo Motika najviši u skoku je bio Leković, lopta je završila desetak centimetara iznad gola.

Da su korneri problem za Partizan videlo se i u nastavku. Igrao se 48. minut kada je Lečić najviše skočio, poslao loptu glavom u donji desni ugao, a Mihajlović se izvio koliko je dug i odbranio. Crno-beli u 53. minutu iznenada dolaze u novo vođstvo, došlo je do nesporazuma u Zvezdinoj odbrani sa kobnim posledicama. Vidojević je nespretno glavom vratio loptu svom golmanu koji već izašao sa gol linije, došlo je do obostrane loše procene i tako Partizan ničim zaslužan ponovo vodi.

Crveno-beli sve adute bacaju u napad, a Lečić je još jednom nadvisio sve u šesnaestercu u 61. minutu. Ovaj put, nakon slobodnog udarca sa strane koji je izveo Mijatović, nije bio precizan. U 70. minutu levi bek domaćih Marić se našao u sjajnoj prilici da matira Mihajlovića sa 7 metara, ali u tome nije uspeo, kao ni Motika minut kasnije, odbranama se istakao gostujući golman.

Kazna za promašaje je stigla domaće u 77. minutu. Samo što je ušao u igru Mirčetić je lepim lob udarcem sa desetak metara prevario istrčalog Miladinovića i povisio vođstvo gostiju na 3:1. Po drugi put zbog nesmotrenog istrčavanja Miladinovića, Zvezda prima gol.

Na kraju zaslužen trijumf gostiju koji su pokazali više znanja, htenja i efikasnosti. Za sledeći vikend planirano je 10. kolo kada će Zvezda gostovati na TSC areni, dok Partizan u "Zemunelu" dočekuje Mladost iz Lučana.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 1:3 (1:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 800. GL.SUDIJA: Stamenković Ivan. POM.SUDIJE: Hrutka Marko i Vlasačević Dimitrije. STRELCI: Mijatović 29.min (C.Zvezda), Petković 19, Vidojević 53. (a.g.) i Mirčetić 77.min (Partizan). ŽUTI KARTONI: Vidojević, Marić i Vukičević (C.Zvezda), Petković, Ralić (na klupi), Vlahović i Mirčetić (Partizan).

CRVENA ZVEZDA: Miladinović (Marinković), Nedeljković, Marić, Leković, Lečić (Vukičević), Vidojević, Matić (Ivić), Stanković (Brajić), Mijatović, Pirgić (Stojsavljević), Motika.

PARTIZAN: Mihajlović, Ilić, Ćelić, Aleksić (Ugrešić), Petrović, Trifunović, Aćimović (Nikolić), Jevremović, Stjepanović, Vlahović (Petrušić), Petković (Mirčetić).

Radnički (NB) 0 : 2 RFK Grafičar
Radnički 1923 1 : 1 Rad
Vojvodina 2 : 3 TSC
Crvena zvezda 1 : 3 Partizan
Mladost (L) 4 : 1 Voždovac
OFK Vršac 1 : 2 Čukarički