Derbi Beogradske zone pripao ˝mlekadžijama˝

Dva vodeća kluba beogradske zone, na terenu idealnom za igru, napunili su oči prisutnim gledaocima. Igralo se otvoreno, želja za pobedom kod današnjih aktera bila je prisutna od samog početka.

Prva dobra akcija domaćeg tima viđena je u 6. minutu, a napravili su je Dimić i Jovičin, šutirao je ovaj drugi sa ivice kaznenog prostora, ali neprecizno. U 11. minutu ponovo je začetnik dobre akcije domaćih Dimić, ovaj put Miletić nije nabolje ciljao sa oko 12 metara iskosa. Nije se dugo čekalo na odgovor sa druge strane, svega 3 minuta. Posle divnog prodora Timotijevića po boku i centaršuta, Vasilić je loptu zakačio vrhom kopačke što je bilo nedovoljno da se ugrozi Ačanski. Dorćolci nastavljaju sa šutevima sa distance, Šarčević je u 19. minutu sa 18 metara uputio bombu ka golu gostiju koja je završila tik iznad prečke.

Nastupio je potom period igre bez značajnih dešavanja, vodila se rovovska bitka na sredini terena. Utakmica je zbog učestalih prekršaja, naročito gostiju koji su u tom periodu zaradili 3 žuta kartona, često prekidana. A onda pravo niotkuda vođstvo gostiju. Igrao se 43. minut kada je rezervista Nikolić nanizao dva protivnička igrača i onda teledirigovanim udarcem sa 19-20 metara skinuo paučinu iz gornjeg levog ćoška.

Domaća desetka Janjić je prvi pripretio u nastavku, poluvolej udarcem iz okreta sa dvadesetak metara loptu šalje tik pored stative, igrao se 54. minut. "Gaučosi" vrše konstantan pritisak, napadaju sa svim raspoloživim snagama, ali bedem ispred gola gostiju je neprobojan. Pokušava izmenama domaći strateg Miki Ivanović da promeni tok susreta i to mu uspeva u 72. minutu. Rezervista Paučinac je na petercu idealno pronašao Miletića, a ovaj je glavom loptu zakucao pod prečku za 1:1.

Primljeni gol je stimulativno delovao na goste, više žele da dođu do celog plena, a to im je uspelo golom Ognjanovića u 87. minutu kada je sa 22 metra poslao projektil pod prečku nemoćnog Ačanskog. Sa ova 3 boda PKB se osamio na prvom mestu, a narednog vikenda u Padinjaku dočekuju Barajevo, dok Dorćolci gostuju u Žarkovu.

GSP POLET DORĆOL - PKB 1:2 (0:1)

STADION: PKB Polet Dorćol. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA:    POM.SUDIJE: Aćimović Denis. STRELCI: Božović Goran i Galić Branko. STRELCI: Miletić 72.min (GSP Polet Dorćol), Nikolić 43. i Ognjanović 87.min (PKB). ŽUTI KARTONI: Dimić i Miletić (GSP Polet Dorćol), Cakić, Bajrami, Obrenović, Kostadinović, Drača, Vasilić, Prodanović i Nikolić (PKB).

GSP POLET DORĆOL: Ačanski, Vuletić (Dabić), Rebić (Tatomirov), Šarčević (Ilić), Pojužina, Luković, Dimić, Jovanović, Jovičin (Jevtić), Janjić (Paučinac), Miletić.

PKB: Prodanović, Timotijević, Kočijašević, Turkalj, Kostadinović, Bajrami (Nikolić), Cakić (Marković), Ognjanović, Obrenović, Vasilić (Despotović), Drača.