Prva pobeda "Romantičara" protiv Brodarca na terenu kraj Save

Od kako se OFK Beograd takmiči u trećem razredu domaćeg fudbala, već šestu sezonu po redu, po prvi put je zabeležena pobeda nad Brodarcem na gostujućem terenu. FK Brodarac – OFK Beograd 0-1 (0-0).

Utakmica je odigrana u optimalnim vremenskim uslovima pred oko 200 gledalaca na terenu koji se nalazi tik kraj reke Save i tramvajske pruge. U plavo-belom timu je falilo dosta standardnih igrača pa tako zbog povreda, ili bolesti nisu mogli da računaju na Gojkovića, Milića, Minića i Jovanovića. Sa druge strane, protivnik je nastupio sa pet bonus igrača u startnoj postavi, a u nastavku igre na teren je ušlo još dvojica mladih igrača.

Prvo poluvreme je proteklo u nezanimljivoj i igri bez nekog koncepta i šansi. Viđena je izjednačena igra sa malom terenskom inicijativom domaćih.

U drugom poluvremenu gosti kreću dosta odlučnije i agresivnije što se ubrzo i isplatilo. Već u 49. minutu dolaze do pogotka koji se ispostavio kao jedini na utakmici. Nakon ubačene lopte Stojančića iz kornera domaći igrač, Radojčić, glavom plasira loptu u sopstvenu mrežu, a iznenađeni golman Marić nije mogao ništa da uradi.

Nakon postignutog gola, gostujuća ekipa, kao na mnogo utakmica ove sezone, se povlači na svoju polovinu i vreba svoju šansu oz kontra-napada.

To je umalo moglo da im se osveti, pogotovo u poslednjih desetak minuta meča koji je produžen sa još 5 minuta sudijske nadoknade. Domaćin je propustio šanse koje su mu se ukazale nakon pada koncentracije do tada odličnog čuvara naše mreže, Radotića. U jednoj situaciji domaći su tražili i jedanaesterac, ali sudija to nije uvažio. Nakon toga dolazi do bespotrebne gužve na terenu i sukoba igrača nakon čega su isključeni Stanišić iz gostujućeg tima i Peić, igrač domaćih.

Ipak, nakon poslednjeg sudijskog zvižduka raduju se igrači i navijači plavo-belih jer je ubeležena i treća pobeda u nizu i polako, ali sigurno se kreću ka vrhu tabele.

Šef stručnog štaba, Nenad Grozdić: - "Igrali smo bez ponajboljih i najiskusnijih igrača. Imamo i dalje dosta nedostataka, ali sve više ličimo na tim kakav želimo da budemo. Nadam se da ćemo za 4-5 kola zauzeti mesto na tabeli kom se svi nadamo, mislim da mi to možemo. Na jučerašnjem treningu smo uvežbavali kornere kakve smo danas izvodili i eto, isplatilo se."

Plavo-belima sledi gust raspored i utakmice protiv Prve Iskre na Karaburmi koja je na programu već u sredu, zatim za vikend dočekuju Torlak, pa ponovo u sredu igraju meč u okviru Kupa Beograda na Mirijevu protiv Balkana, a seriju mečeva u tempu sreda-subota/nedelja završavaju gostovanjem u Obrenovcu.

Zvezdara 1 : 1 Budućnost
Teleoptik 3 : 1 Borac
Ušće Novi Beograd 1 : 1 Sinđelić
Prva iskra 1 : 1 BASK TEK
Brodarac 0 : 1 OFK Beograd
Torlak 2 : 0 BSK Borča
Radnički (O) 2 : 3 Studentski grad
Zemun 0 : 1 Jedinstvo