Sinđeliću pripao slađi bod protiv Ušća

Posle prošlonedeljne prve pobede u prvenstvu i to u gostima na Carevoj ćupriji, momci iz razvojnog tima IMT-a žele da nastave pobednički niz i protiv Sinđelića koji se nalazi u velikoj krizi nakon idealnog početka sezone, iz poslednja 3 susreta uzeli su samo bod.

Sinđelić je prvi stvorio priliku, igrao se 7. minut kada je Spasić sa 12 metara loptu poslao pored same stative. Na sledeću šansu odnosno pogodak se čekalo do 30. minuta. Kolarević je kao vihor prošao po krilu, uposlio Spasića na 3 metra od gola, pa je njegova egzekucija bila lagana, gosti su zasluženo poveli. Sve što su domaći igrači uradili u prvom poluvremenu svodilo se na šuteve sa razdaljine preko 20 metara, ali nijedan nije završio u okviru gola.

U nastavku ponovo prvi prete gosti, na dodavanje Spasića, Čokić je opalio sa 18 metara po zemlji, lopta je prohujala kraj same stative. Potom domaći preuzimaju inicijativu, a Goranović u 67. minutu propušta kolosalnu priliku, šut sa 8-9 metara udaljenosti mu je odbranio Marković. Domaći pak do izjednačenja stižu u 79. minutu, goman Marković je krenuo da se baci na jednu bezazlenu loptu, ali je to uradio nespretno i ispala mu je iz naručja, pritrčao je Đapa i sa 6 metara je poslao u nezaštićenu mrežu.

Ekipe kao da su bile zadovoljne nerešenim ishodom, do kraja susreta nisu zabeležena nikakva dešavanja. Narednog vikenda Ušće ide u Lazarevac gde će ih ugostiti ekipa Borca, a Sinđelić na Vračaru dočekuje Prvu iskru iz Bariča.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - SINĐELIĆ 1:1 (0:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Anđelić Aleksandar. POM.SUDIJE: Božović Goran i Galić Branko. STRELCI: Đapa 79. (Ušće NB), Spasić 30. (Sinđelić). ŽUTI KARTON: Stošić (Sinđelić).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Blagojević, Zakoč (Vesić), Vukićević (Ilić), Atanasković, Rašković, Janićijević, Đapa (Milićević), Zečević (Minić), Nović, Goranović (Hiti), Panović.

SINĐELIĆ: Marković, Stošić, Stojanović, Đurić, R.Đorđević (Milicanović), Radić, Kolarević (Ratković), Mikić, Radman (Radošević), Spasić, Čokić (Savić).

Zvezdara 1 : 1 Budućnost
Teleoptik 3 : 1 Borac
Ušće Novi Beograd 1 : 1 Sinđelić
Prva iskra 1 : 1 BASK TEK
Brodarac 0 : 1 OFK Beograd
Torlak 2 : 0 BSK Borča