Goleada na Lionu pripala "Gaučosima"

Stari dobri derbi na Lionu privukao je solidan broj gledalaca za ovaj rang takmičenja, oko 200. Hajduk je vezao tri poraza u nizu, dok su na drugoj strani Dorćolci u top formi i nalaze se na vrhu tabele.

Utakmica je dobro počela za goste, naime Todorović je u 4. minutu nesmotreno u svom kaznenom prostoru startovao na Dimića i skrivio jedanaesterac. Lopti je prišao Miletić i poslao je u jednu, a golmana Hajduka u drugu stranu. "Golubovi" potom preuzimaju primat na terenu, ali su im napadi više stihijski. Prva dobro osmišljena akcija domaćih viđena je u 23. minutu, Stijović je lepo uposlio Nišavića koji nije bio dovoljno skoncentrisan te je loptu sa 12-13 metara razdaljine poslao pored gola.

Kvalitet gostiju je došao do izražaja u 27. minutu Janjić je sjajno izbacio Šarčevića, a ovaj lagano rešio situaciju jedan na jedan. Tri minuta kasnije već je 0:3, ponovo je asistent Janjić, a realizator je ovog puta Miletić. Hajduk se u 32. minutu vraća u utakmicu, stvorila se velika gužva u kaznenom prostoru, a najsnalažljiviji je bio veteran Fabio Da Silva. Taj gol je dao krila "golubovima", konstantno su napadali, ali rezultat je do odmora ostao nepromenjen.

"Gaučosi" posle dva minuta igre u nastavku umalo da dođu do gola, naime nakon udarca iz ugla najviši u skoku je Bajović, ali Kovačević vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner. Uzvraćaju domaći u 53. minutu, prvo Stijović, a potom i Fabio ne uspevaju da pronađu lopti put u mrežu protivnika.

Hajduk je ipak postigao dugo željeni drugi pogodak u 56. minutu. Na idealan centaršut Ivanovića, pravovremeno je odreagovao Nikolić i sa par metara loptu smestio u gol. Radost nije dugo trajala, prošlo je tri minuta kada je Miletić pobegao odbrani domaćih i postigao het-trik.

Entuzijazam domaćih igrača ne jenjava, ulažu poslednji atom snage ne bi li stigli do preokreta, a veliku šansu propušta Fabio u 74. minutu kada šutira glavom sa desetak metara, tik kraj roglja. U 77. minutu Todorović ruši u svom kaznenom prostoru Jovičina i to je penal za domaće. Siguran realizator je Nišavić, lopta se od prečke zakoprcala u mreži.

U jeku napada domaćih, gosti propuštaju stopostotnu priliku da reše utakmicu, Jovanović šutira sa par metara udaljenosti, a Kovačević spašava svoj gol odbranivši nogom. Goleada je završena povoljno po goste koji su tako zadržali mesto na čelu tabele, dok je Hajduk vezao četvrti poraz zaredom.

Hajduk naredno kolo gostuje u Barajevu, dok se na stadionu kod Nebojša kule igra derbi kola, "Gaučosima" u goste stiže PKB iz Padinske Skele.

HAJDUK - GSP POLET DORĆOL 3:4 (1:3)

STADION: FK Hajduk. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Kapor Uroš. POM.SUDIJE: Ignjatović Jordan i Vojinović Vladimir. STRELCI: Fabio 32, Nikolić 56. i Nišavić 78.min (k.u.) (Hajduk), Miletić 5. (k.u.), 30. i 59. i Šarčević 27.min (GSP Polet Dorćol). ŽUTI KARTONI: Banjević (Hajduk), Ilić, Jovanović i Stupić (GSP Polet Dorćol).

HAJDUK: Kovačević, Stevanović, Ivanović (Janković), Fabio, Ristić (Živković), Todorović, Stijović (Čupić), Marić, Nikolić, Nišavić, Vukojević (Banjević).

GSP POLET DORĆOL: Živković, Vuletić, Rebić, Đorđević, Tatomirov, Bajović, Dimić (Šarčević) (Ilić), Jovanović, Jovičin (Stupić), Janjić (Paučinac), Miletić (Jevtić).