Sloga posle produžetka do trijumfa

Na startu nove sezone KLS Sloga je u sportskom hramu na desnoj obali Ibra ugostila novajliju u elitnom rangu takmičenja, Čačak '94. Kraljevčani su veoma dobro počeli meč, posle tri i po minuta igre imali su vođstvo 13-6 zahvaljujući pre svega šutu za tri poena (dve Nikolić i jednu Stamenić). To je uslovilo i prvi predah sa klupe gostiju. Nije mnogo pomoglo, jer su puleni Marka Dimitrijevića bilo vrlo razigrani. Ni rani izlazak iz igre kapitena Stefana Matovića zbog povrede nije poremetio igru „belih“. Serija poena Kalila, Paunovića i Stamenića donela je Slogi najveću prednost u finišu prve četvrtine 27-14. Sloga je i u drugoj četvrtini igrala na isti način, jako u odbrani, sigurno u napadu i bila je bolja u skoku od rivala. To je donelo visoku prednost, u jednom trenutku 18 poena razlike. Trenutak kada je Sloga malo pala u igri gosti koriste i smanjuju prednost domaćih na samo šest razlike 39-33. Pokušala je Sloga da vrati prednost, u par navrata se činilo da će i uspeti, ali je Đorđe Tresač sa dve vezane trojke omogućio svom timu da na velikom odmoru ima samo sedam poena zaostatka 48-41. Sloga je loše počela nastavak meča, serija promašaja, uglavnom Andervuda, omogućila je gostima da dođu dva puta na poen zaostatka. Tresač i Majstorović su bili zaslužni to. Povreda Matovića početkom utakmice omogućila je da Pantić i Majstorović dobiju prevlast pod košem i „grebići“ su disali za vrat domaćima. Ipak, u finišu treće četvrtine Paunović i Nikolić pogađaju trojke, usledila je i povreda brobenog Popovića koji je spasavajući jednu loptu uleteo u ogradu i Sloga je imala prednost 62-54. Na kraju ove deonice „beli“ su imali osam poena prednosti uz zapaženu rolu mladog Bogdana Savića. Poslednju deonicu otvorio je Đorđe Tresač novom trojkom i to je bila najava velikih uzbuđenja i neizvesnosti. Igralo se koš za koš, ali je mladi Đ.V. Ćurčić uspeo da iznudi prekršaj Nikolića, potom lako i da poentira i smanji prednost Sloge na 74-70. U finišu meča mnogo bure, arbitri koji se blago rečeno nisu proslavili sudili su diskutabilnu namernu ličnu grešku Saviću i to posle gledanja snimka. Majstorović je pogodio oba bacanja i Čačak '94 je imao tri poena zaostatka 81-78. Ubrzo je Majstorović dobio peti ličnu grešku, Andervud napravio novu grešku,a Gugović poentirao za 81-80, 90 sekundi pre kraja. I onda sa deset metara trojka Stamenića i dvorana je proključala. Međutim, gosti se nisu predali. Đorđe Tresač je sa vezanih pet poena prvi put doneo izjednačenje svom timu 85-85,a koji sekund kasnije i mladi Đ. V. Ćurčić pogađa za prvo vođstvo gostiju meču, 25 sekundi pre kraja utakmice. Nemanja Nikolić je izjednačio sa linije penala. Gosti su propustili priliku da u poslednjem napadu dođu do pobede, Dimić nije dobacio do koša,a Nikolić sa svoje polovine pogodio obruč uz uzdahe gledalaca. Usledio je produžetak. Igralo se kao i u drugom poluvremenu koš za koš, u finišu Tresač je pormašio oba slobodna bacanja,a na drugoj strani Andervud pogodio jedno, ali i ukrao loptu i zakucavanjem doneo Slogi vođstvo 99-95. Usledio je oštar prigovor trenera gostiju Lučića koji je već imao tehničku, dobio je isključenje i sve to na 24 sekunde pre kraja produžetka. Sloga je znala da rutinski ovaj meč privede kraju i vezanim poenima Stamenića dođe do konačnih 104-97.

Teškom muklom do pobede na premijeri - KK Sloga za sezonu 2022/2023.

SLOGA – ČAČAK '94 104 – 97 (28-19, 20-22, 20-19, 19-27, 17-10)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 1500 Sudije: Jevtović, Dašić, Živković

SLOGA: Kalil 3, Paunović 14, Petrović, Savić 15, Matović 2, Nikolić 26, Andervud 13, Čekić 2, Bojanić, Simeunović 12, Stamenić 17

ČAČAK '94: Radovanović, Đ. V. Ćurčić 13, Popović 2, Pilčević, Andrić, Tresač 27, Paunović 12, Đ. M. Ćurčić, Majstorović 12, Dimić 7, Pantić 12, Gugović 12

OKK Beograd 86 : 89 Spartak Office Shoes
Mladost MaxBet 97 : 86 Dunav
Vršac 72 : 78 Dynamic BalkanBet
OKK Novi Pazar 78 : 83 Sloboda
Zlatibor Gold gondola 86 : 80 Vojvodina
Sloga 95 : 85 Tamiš