Prva pobeda Ušća, srušena Careva ćuprija

Današnji rivali su oprezno ušli u utakmicu, a prvu prulikubza postizanje pogotka su imali gosti u 9. minutu. Panović je prošao po levom krilu, prevario i golmana, ali je Đermanović sa gol linije loptu izbacio u korner. Igra se odvija uglavnom na sredini terena, Ivan Jovanović je u 22. minutu uputio, što se domaćih tiče, prvi šut u okvir gola, koji je Blagojević lako ukrotio.

Najlepšu akciju u dotadašnjem toku meča izgradili su domaći igrači u 31. minutu. Ivan Jovanović je lepo proigrao na boku Miloševića, ovaj odigrao povratnu u srce šesnaesterca, natrčao je Bibić, zahvatio loptu punom, ona je od prečke završila u gol autu. Nije više bilo uzbuđenja u nastavku, na odmor se otišlo bez golova u igrom siromašnom prvom poluvremenu.

Samo što je počelo drugo poluvreme, igrao se 48. minut, Ivan Jovanović je sa ivice šesnaesterca uputio snažan, ali nedovoljno precizan udarac, lopta je otišla par centimetara preko gola gostiju. Pokušavaju potom treneri izmenama da razmrdaju ekipe, ali ni sveža krv ne dovodi do promene ritma utakmice. Igra se nepovezano i sa dosta grešaka u pas igri.

Letargiju je prekinuo Zečević u 79. minutu, kada posle divnog pasa Novića, loptu šalje pod prečku gola domaćih sa desetak metara i dovodi goste u vođstvo. Domaći su se trgli, u 83. minutu Milisavljević lepo pronalazi na penalu Bibića koji loptu zahvata poluvolej udarcem, ona je završila tik iznad prečke. Najagilniji domaći igrač Ivan Jovanović je u 87. minutu gađao samo ćoše sa 13-14 metara, Blagojević je sigurno intervenisao, sačuvao mrežu i tri boda svom timu.

Tako je Ušće tek u 8. kolu zabeležilo prvu prvenstvenu pobedu i krenulo sa dna tabele. U nastavku prvenstva narednog vikenda momci sa Careve ćuprije gostuju Prvoj iskri u Bariču, dok Ušće na Novom Beogradu dočekuje Sinđelić.

BASK TEK - UŠĆE NOVI BEOGRAD 0:1 (0:0)

STADION: BASK. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Karanović Marko. POM.SUDIJE: Bigović Aleksa i Perišić Nemanja. STRELAC: Zečević 79.min (Ušće NB). ŽUTI KARTONI: Andrić, Andić, I.Jovanović, Milisavljević i Radlovački (BASK TEK), Janićijević, Zečević, Đapa i Vesić (Ušće NB).

BASK TEK: Knežević, Bjelanović (Radlovački), Đermanović, N.Jovanović, Andrić (Đokić), Šljivić, Bibić, I.Jovanović, Milošević (Stojanović), Avramović (Milisavljević), Petrović (Andić).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Blagojević, Zakoč, Atanasković, Janićijević, Marković (Hiti), Ilić (Vesić), Milićević (Đapa), Avramović (Zečević), Borović (Nović), Goranović, Panović.

Budućnost 1 : 2 Zemun
Jedinstvo 3 : 0 Radnički (O)
Studentski grad 0 : 1 Torlak
BSK Borča 0 : 0 Brodarac
OFK Beograd 0 : 0 Prva iskra
BASK TEK 0 : 1 Ušće Novi Beograd