Derbi šestog kola vojvođanskih srpskoligaša kraj Tise pripao Bečejcima

Česta slika pred golom Bečejaca - foto:V. Jankov

Još je gledaoci nisu smestili na svoja mesta, a Bečejci su poveli sa 1:0. Tomić je s levog boka dijagonalom uposlio Nenada Kudrića ispred kaznenog prostora gostiju, a ovaj iz prve poluvolejom šutirao i pogodio suprotan ugao Braća. Nije to obeshrabrilo goste, koji su imali više loptu u svom posedu, ali su pripretili tek u 15. minutu, kada je Šiškov glavom šutirao sa desetak metar, ali se Drinčić nije dao iznenaditi. Igrao se 27. minut, kada je Varga izvrsno prošao po desnoj strani i iz punog trka centrirao, a Tomić u padu kod druge stative glavom sproveo loptu u suprotan ugao za 2:0. Da u 32. minutu, posle šuta Tomića, golman Brać nije krajnjim naporom nogom izbacio loptu, već bi bio poznat pobednik. Ovako, Odžačani su i dalje napadali, ali nisu uspevali da nađu lopti put do mreže. Što nije polazilo za nogom ili glavom njima, jeste mladom beku domačih Džariću, koji je, posle idarca iz ugla Juriše, temenom smestio loptu u svoju mrežu i na odmor se otišlo retultatom 2:1.

Repriza u nasravku. Igrao se 47. minut i „rezervisti“ gostiju su stigli do gola. Nikolić je prošao i dodao Šaviji, koji je materijalizovao akciju za 2:2. Tek se tada razvila borbena igra i terenje „preoran“. U 60. minutu je Tomčić proigro Igora Kudrića, koji šutira sa desetak metara,a  Brać efektno odbrabio. Tri minuta kasnije Đurić je opalio po lopti i prečka je spasila Bečejce. Trenutak odluke desio se u 68. minutu. Tomić je ubacio iz ugla, a u gužvi predgolom Tekstilca najbolje se snašao Nenad Kudrić i svojim drugim golom na utakmicipostaviokonačnih 3:2.

OFK Bečej 1918 - Tekstilac 3:2 (2:1)

Bečej: Gradski stadionkraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: Mario Bogićević (Zrenjanin) 8. Strelci: N. Kudrić u 2. i 68. zOFK Bečej 1918, Tomić u 27. za OFK Bečej 1918, Džarić u 37 (autogol) u 37. i Šavija u 47.za Tekstilac. Žuti kartoni: Tomić, N. Kudrić (OFK Bečej 1918), a Juriša i Nikolić (Tekstilac). Igrač utakmice: Nenad Kudrić (OFK Bečjk 1918).

OFK Bečej 1918: Drinčić 7, Varga 7,5, Zeljković 7, Tatić 7, Džarić6 (od 46. Preradov 7), Tutnjević 7, Dabižlević 7 (od 56 Tomčić 7), Tomić 8, Derviši 7 (od 88. Ćuk-), N. Kudrić 8 (od 88. Živanović -), I. Kudrić7 (od 77. Tedić -).

Tekstilac: Brać 6, Anđelković 6,5, Veselinović 7, Jezdović 6,5 (od 75. Šormaz -), Šiškov 6, Zulfić 6 (od 46. Nikolić 7), Davidović 6,5, Juriša 7 (od 75. Vuković -), Zekić 7, Đurić 7, Vlaisavljević  (od 46. Šavija 7).

Podunavac 0 : 0 1. Maj Ruma
Bečej 1918 3 : 2 Tekstilac
Hajduk 1912 3 : 2 Naftagas
Borac (Š) 4 : 2 Dinamo 1945
Kabel 1 : 0 OFK Bačka
Tisa 1 : 2 Jedinstvo